REKLAMA

Suzuki Splash

Suzuki Splash to mały miejski samochód z segmentu A, produkowany od 2008 roku. Suzuki Splash może być napędzany jednym z dwóch silników - 1.0 65 KM lub 1.2 86 KM. Bliźniaczym modelem Splasha jest Opel Agila. Suzuki Splash w testach zderzeniowych Euro NCAP uzyskał notę czterech gwiazdek.

Opinia eksperta

<p>Wraz z nadejściem Splasha nad Swiftem pojawiły się czarne chmury. Nowy maluch Suzuki jest tańszy, przestronniejszy, wygodniejszy w codziennym użytkowaniu i tak samo sprawny na drodze jak jego starszy brat. Silnik pozwala na jazdę w stylu „fun” i „eco” – wybór należy do kierowcy. Sztywne resorowanie można polubić.</p>

Wraz z nadejściem Splasha nad Swiftem pojawiły się czarne chmury. Nowy maluch Suzuki jest tańszy, przestronniejszy, wygodniejszy w codziennym użytkowaniu i tak samo sprawny na drodze jak jego starszy brat. Silnik pozwala na jazdę w stylu „fun” i „eco” – wybór należy do kierowcy. Sztywne resorowanie można polubić.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Suzuki Splash

Chevrolet, Spark, Fiat, Panda, Suzuki, Splash Testy porównawcze 25 maja 2010, 10:00

Spark,Panda, Splash - Magia liczb

Chevrolet Spark wjeżdża do salonów, Suzuki Splash jest w sprzedaży od 2008 roku, a Fiat Panda - już od 7 lat. Zazwyczaj, nowsze auta wygrywają ze starszymi, bo są większe, mocniejsze i lepiej wyposażone. Czy tak będzie i tym razem?

Suzuki Swift i Splash Testy porównawcze 6 listopada 2009, 10:33

Suzuki Swift i Suzuki Splash – test

Wyposażenie kontra styl. Splash i Swift mają wspólne korzenie w postaci niemal identycznej płyty podłogowej, która wyznacza wielkość auta, ale diametralnie różnią się wyglądem.

Suzuki Splash Pierwsza jazda 4 sierpnia 2009, 09:42

Suzuki Splash – bez kompleksów

Dobry standard. Ofertę Suzuki wzbogacił Splash z silnikiem 1.0 - najtańsze auto w gamie, ale dobrze wyposażone i wystarczająco szybkie.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Suzuki Splash

Suzuki Splash Wydarzenia 7 maja 2008, 10:04

Suzuki Splash za 41 900 zł

Suzuki ujawniło ceny swojego najnowszego dziecka, które na polskim rynku dostępne będzie tylko w jednej wersji wyposażeniowej i silnikowej.

Suzuki Splash Wydarzenia 13 lutego 2008, 13:16

Suzuki Splash – nowy maluch

Oto nowy konkurent Fiata Pandy. Brat Opla Agili wjedzie na polski rynek na przełomie maja i czerwca. Nazywa się Suzuki Splash.

REKLAMA