Suzuki Swift

Suzuki Swift to mały hatchback, który jest produkowany od 1986 roku. Pierwsza generacja Swifta była pierwszym miejskim modelem marki Suzuki. W Europie nie odniósł większego sukcesu, dlatego produkcję zakończono w 1989 roku. W tym samym roku zaprezentowano Swifta II. Był oferowany jako hatchback, sedan i kabrio. W 1992 roku przeprowadzono facelifting, a cztery lata później wycofano z produkcji wersję kabrio. Kolejną modernizację Swift przeszedł w 2002 roku. Hatchback Suzuki odniósł bardzo duży sukces, ale model był już bardzo wysłużony, produkowano go od 13 lat. W 2004 zaprzestano produkcji i zaprezentowano całkiem nowy, przełomowy model. Suzuki Swift III był pierwszym Swiftem konstruowanym z myślą o Europie. W 2010 zadebiutowała czwarta generacja Swifta. Był to jednak bardziej lifting, niż nowy model. Zastosowano lżejsze materiały i wydajniejsze silniki. W 2013 roku w Swifcie przeprowadzono kolejne odświeżenie - dodano m. in. dzienne światła LED oraz wbudowane w lusterka kierunkowskazy. Dostępna jest też wersja sport w nadwoziu 3-drzwiowego hatchbacka z silnikiem o mocy 136 KM.

Opinia eksperta

Małe Suzuki ma przestronne wnętrze, ale niewielkie bagażnik i schowki. Bogate wyposażenie czyni jazdę przyjemną i zwiększa bezpieczeństwo. Dynamiczny, choć mało elastyczny silnik zużywa sporo paliwa. Auto lubi zakręty.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Suzuki Swift

Swift, i20, Fabia Testy porównawcze 1 maja 2022, 12:00

Skoda Fabia kontra Hyundai i20 i Suzuki Swift z podstawowymi silnikami - TEST

Są małe, ale często to na ich barkach spoczywa najwięcej zadań. Nawet jeśli pełnią rolę drugiego auta w rodzinie, służą do załatwiania wielu podstawowych spraw – to nimi wozimy dzieci do szkoły, jeździmy do pracy i po zakupy. O testowe punkty walczą Hyundai i20, Skoda Fabia i Suzuki Swift.

Suzuki Swift Pierwsza jazda 30 maja 2021, 17:00

Suzuki Swift CVT: Sztuka użytkowa - TEST

Dzięki atrakcyjnej stylizacji i dobrym właściwościom jezdnym Suzuki Swift wywalczył sobie wśród maluchów własny kąt. Wrażenia z jazdy wersją z przekładnią CVT.

Suzuki Swift Pierwsza jazda 9 lutego 2021, 16:00

Suzuki Swift: Mała (nie) hybryda - TEST

Najtańszą wersją Suzuki Swifta jest model z silnikiem 1.2 o mocy 83 KM wspierany przez układ tzw. łagodnej hybrydy. To wystarcza, żeby czerpać przyjemność z jazdy tym maluchem.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Suzuki Swift

Suzuki Swift Wydarzenia 5 czerwca 2021, 06:00

Najtańsze auta miejskie klasy B - RANKING

Ceny nowych aut galopują – w 2020 roku były średnio o 10% wyższe niż rok wcześniej, w 2021 nadal rosną. Czy 50 tys. zł wystarczy by kupić nowy, miejski samochód klasy B?

Suzuki Swift Hybrid 2020 Wydarzenia 3 lipca 2020, 15:04

Suzuki Swift Hybrid – face lifting i hybryda pod maską

Suzuki Swift przechodzi face lifting, który oprócz odświeżonego wyglądu wprowadza do oferty zmodyfikowany napęd oraz nowe opcje wyposażenia.

Suzuki Swift Sport Hybrid Wydarzenia 20 marca 2020, 17:20

Suzuki Swift Sport teraz jako hybryda

Suzuki Swift Sport skorzysta z elektryfikacji napędu przeprowadzonej w całej gamie producenta. Odświeżony model trafi niebawem do salonów.