REKLAMA

Suzuki Swift

Suzuki Swift to mały hatchback, który jest produkowany od 1986 roku. Pierwsza generacja Swifta była pierwszym miejskim modelem marki Suzuki. W Europie nie odniósł większego sukcesu, dlatego produkcję zakończono w 1989 roku. W tym samym roku zaprezentowano Swifta II. Był oferowany jako hatchback, sedan i kabrio. W 1992 roku przeprowadzono facelifting, a cztery lata później wycofano z produkcji wersję kabrio. Kolejną modernizację Swift przeszedł w 2002 roku. Hatchback Suzuki odniósł bardzo duży sukces, ale model był już bardzo wysłużony, produkowano go od 13 lat. W 2004 zaprzestano produkcji i zaprezentowano całkiem nowy, przełomowy model. Suzuki Swift III był pierwszym Swiftem konstruowanym z myślą o Europie. W 2010 zadebiutowała czwarta generacja Swifta. Był to jednak bardziej lifting, niż nowy model. Zastosowano lżejsze materiały i wydajniejsze silniki. W 2013 roku w Swifcie przeprowadzono kolejne odświeżenie - dodano m. in. dzienne światła LED oraz wbudowane w lusterka kierunkowskazy. Dostępna jest też wersja sport w nadwoziu 3-drzwiowego hatchbacka z silnikiem o mocy 136 KM.

Opinia eksperta

Małe Suzuki ma przestronne wnętrze, ale niewielkie bagażnik i schowki. Bogate wyposażenie czyni jazdę przyjemną i zwiększa bezpieczeństwo. Dynamiczny, choć mało elastyczny silnik zużywa sporo paliwa. Auto lubi zakręty.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Suzuki Swift

Suzuki Swift Sport Testy 26 marca 2020, 08:00

Suzuki Swift Sport – Dwie strony medalu

Z przodu wygląda, jakby układał pyszczek do cmoknięcia, a z tyłu sterczą dwie pokaźne rury wydechowe. Oto Suzuki Swift Sport z silnikiem o mocy 140 KM, które łączy emocje z przyjaznym charakterem.

Szukasz frajdy z jazdy w niewielkim aucie? Oto cztery różne pomysły na hot hatcha Porównanie 17 marca 2020, 19:00

Szukasz frajdy z jazdy w niewielkim aucie? Oto cztery różne pomysły na hot hatcha

Myślisz „frajda z jazdy za niewielkie pieniądze”, mówisz – efektowne hot hatche. W szranki stają Renault Clio R.S.18, Suzuki Swift Sport, Hyundai i30 N i Smart Fortwo Brabus. Chociaż między sobą te auta się różnią, każde chce uchodzić za ostrego hatchbacka. Sprawdzamy, któremu do niego najbliżej.

Suzuki Swift Pierwsza jazda 24 lipca 2017, 11:26

Suzuki Swift - wersja light

Suzuki Swift przeszło kurację odchudzającą i odmładzającą. Nadal wygląda dobrze, jeździ jeszcze lepiej, a pod nadwoziem skrywa sporo nowości.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Suzuki Swift

Suzuki Swift Hybrid 2020 Wydarzenia 3 lipca 2020, 15:04

Suzuki Swift Hybrid – face lifting i hybryda pod maską

Suzuki Swift przechodzi face lifting, który oprócz odświeżonego wyglądu wprowadza do oferty zmodyfikowany napęd oraz nowe opcje wyposażenia.

Suzuki Swift Sport Hybrid Wydarzenia 20 marca 2020, 17:20

Suzuki Swift Sport teraz jako hybryda

Suzuki Swift Sport skorzysta z elektryfikacji napędu przeprowadzonej w całej gamie producenta. Odświeżony model trafi niebawem do salonów.

Suzuki Swift Sport Wydarzenia 27 kwietnia 2018, 12:20

Suzuki Swift Sport - polska cena

Suzuki Swift Sport został po raz pierwszy pokazany jesienią, na targach we Frankfurcie. Teraz poznaliśmy polską cenę rasowego malucha.

REKLAMA