REKLAMA

Suzuki Swift

Suzuki Swift to mały hatchback, który jest produkowany od 1986 roku. Pierwsza generacja Swifta była pierwszym miejskim modelem marki Suzuki. W Europie nie odniósł większego sukcesu, dlatego produkcję zakończono w 1989 roku. W tym samym roku zaprezentowano Swifta II. Był oferowany jako hatchback, sedan i kabrio. W 1992 roku przeprowadzono facelifting, a cztery lata później wycofano z produkcji wersję kabrio. Kolejną modernizację Swift przeszedł w 2002 roku. Hatchback Suzuki odniósł bardzo duży sukces, ale model był już bardzo wysłużony, produkowano go od 13 lat. W 2004 zaprzestano produkcji i zaprezentowano całkiem nowy, przełomowy model. Suzuki Swift III był pierwszym Swiftem konstruowanym z myślą o Europie. W 2010 zadebiutowała czwarta generacja Swifta. Był to jednak bardziej lifting, niż nowy model. Zastosowano lżejsze materiały i wydajniejsze silniki. W 2013 roku w Swifcie przeprowadzono kolejne odświeżenie - dodano m. in. dzienne światła LED oraz wbudowane w lusterka kierunkowskazy. Dostępna jest też wersja sport w nadwoziu 3-drzwiowego hatchbacka z silnikiem o mocy 136 KM.

Opinia eksperta

Małe Suzuki ma przestronne wnętrze, ale niewielkie bagażnik i schowki. Bogate wyposażenie czyni jazdę przyjemną i zwiększa bezpieczeństwo. Dynamiczny, choć mało elastyczny silnik zużywa sporo paliwa. Auto lubi zakręty.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Suzuki Swift

Suzuki Swift Pierwsza jazda 9 lutego 2021, 16:00

Suzuki Swift: Mała (nie) hybryda - TEST

Najtańszą wersją Suzuki Swifta jest model z silnikiem 1.2 o mocy 83 KM wspierany przez układ tzw. łagodnej hybrydy. To wystarcza, żeby czerpać przyjemność z jazdy tym maluchem.

maluchy Testy samochodów używanych 1 listopada 2020, 06:00

Używane Citroen C3, Fiat Punto, Skoda Fabia, Suzuki Swift i Toyota Yaris: Wytrwałe maluchy

Małe auta to nadal spory fragment rynku motoryzacyjnego. I nie tylko ze względu na ceny. To modele praktyczne, gabarytami prawie dorównały autom klasy Golfa sprzed 30 lat i są nawet bardziej przestronne wewnątrz. Sprawdzamy z czym się wiąże posiadanie Citroena C3, Fiata Punto, Skody Fabii, Suzuki Swifta i Toyoty Yaris.

Suzuki Swift Testy samochodów używanych 27 października 2020, 06:00

Używane Suzuki Swift (2010 -2017) - Rzadkie opcje

Suzuki Swift to trwałe auto o nieskomplikowanej konstrukcji. Nie jest zbyt przestronne, ale lekko sportowa stylizacja zjednuje mu zwolenników.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Suzuki Swift

Suzuki Swift Hybrid 2020 Wydarzenia 3 lipca 2020, 15:04

Suzuki Swift Hybrid – face lifting i hybryda pod maską

Suzuki Swift przechodzi face lifting, który oprócz odświeżonego wyglądu wprowadza do oferty zmodyfikowany napęd oraz nowe opcje wyposażenia.

Suzuki Swift Sport Hybrid Wydarzenia 20 marca 2020, 17:20

Suzuki Swift Sport teraz jako hybryda

Suzuki Swift Sport skorzysta z elektryfikacji napędu przeprowadzonej w całej gamie producenta. Odświeżony model trafi niebawem do salonów.

Suzuki Swift Sport Wydarzenia 27 kwietnia 2018, 12:20

Suzuki Swift Sport - polska cena

Suzuki Swift Sport został po raz pierwszy pokazany jesienią, na targach we Frankfurcie. Teraz poznaliśmy polską cenę rasowego malucha.

REKLAMA