Suzuki SX4

Suzuki SX4 to kompaktowy crossover zaprojektowany przez Giorgetto Giugiaro. Powstał przy współpracy z Fiatem i ma brata bliźniaka - Fiata Sedici. Zaprezentowano go w 2006 roku w Paryżu, a rok później w Nowym Jorku zadebiutowała odmiana sedan. W 2013 roku pojawił się następca Suzuki SX4 S-Cross. Jest znacznie większy od poprzednika. Długość nadwozia zwiększono o 17 cm, a rozstaw osi - o 10 cm. Dziś w ofercie sprzedaży występują obie generacje. Suzuki SX4 I występuje pod nazwą Classic.

Opinia eksperta

<p>Ktoś w Suzuki chyba nie do końca przemyślał temat nazwy modelu. Klienci, którzy mają/znają SX4 i cenią poprzedni model za jego niewielkie rozmiary i zdolności terenowe rozczarują się, znajdując w salonie auto o rozmiar większe. Pozostali, którzy Suzuki SX4 zawsze utożsamiali z maluchem, pewnie nawet nie wejdą do salonu i póki nie zobaczą nowego modelu na ulicy nawet się nim nie zainteresują. Wydaje nam się, że lepiej byłoby, gdyby nowe Suzuki SX4 nazywało się po prostu S-Cross.</p>

Ktoś w Suzuki chyba nie do końca przemyślał temat nazwy modelu. Klienci, którzy mają/znają SX4 i cenią poprzedni model za jego niewielkie rozmiary i zdolności terenowe rozczarują się, znajdując w salonie auto o rozmiar większe. Pozostali, którzy Suzuki SX4 zawsze utożsamiali z maluchem, pewnie nawet nie wejdą do salonu i póki nie zobaczą nowego modelu na ulicy nawet się nim nie zainteresują. Wydaje nam się, że lepiej byłoby, gdyby nowe Suzuki SX4 nazywało się po prostu S-Cross.


redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Suzuki SX4

Porównanie Hyundai ix35, Nissan Qashqai, Skoda Yeti, Suzuki SX4 S-Cross Testy porównawcze 28 maja 2014, 10:29

Test kompaktów – Hyundaia, Nissana, Skody i Suzuki

Crossovery są tak samo dynamiczne jak kompakty, tyle samo palą, a wyglądają bardziej atrakcyjnie i w efekcie często lepiej się sprzedają. Test popularnych kompaktów – Hyundaia ix35, Nissana Qashqaia, Skody Yeti i Suzuki SX4 S-Crossa.

Test Suzuki SX4 S-Cross Test 5 maja 2014, 09:23

Suzuki SX4 S-Cross: Mały? Chyba ty!

Nowe Suzuki SX4 S-Cross odmłodniało, wyładniało i teraz nie bardzo mu w głowie zabawy w błocie. Lepiej czuje się na asfalcie niż w lesie.

Porównanie Chevrolet Trax i Suzuki SX4 Testy porównawcze 29 kwietnia 2014, 11:10

Chevrolet Trax i Suzuki SX4 S-Cross: Krzyżowanie gatunków

Kompakty są wciąż najpopularniejsze na rynku, ale ich pozycji coraz bardziej zagrażają crossovery. Bierzemy pod lupę dwa z nich: Chevroleta Traxa i Suzuki SX4 S-Cross i sprawdzamy, który jest lepszy.

Wiadomości dotyczące modelu Suzuki SX4

Suzuki SX4 Wydarzenia 15 października 2013, 14:33

Suzuki SX4 Classic: promocja na jesień

Poprzednia generacja modelu SX4 wciąż jest obecna na polskim rynku - pod nazwą Classic jest do kupienia za mniej niż 50 000 złotych!

Ceny nowego Suzuki SX4 Wydarzenia 25 czerwca 2013, 12:11

Ceny nowego Suzuki SX4

Nowa generacja Suzuki SX4 debiutuje w polskich salonach w cenie od 69 900 złotych.

Suzuki SX4: więcej i mniej Wydarzenia 6 marca 2013, 10:36

Suzuki SX4: więcej i mniej

Pamiętacie koncept S-Cross? Oto co z niego powstało.