REKLAMA

Suzuki Vitara

Suzuki Vitara po swoim poprzedniku przejęła tylko nazwę. I nawet nie to, bo usunięto słowo "Grand". To dlatego, że Vitara już nie jest taka duża. Przestała być też terenówką, a teraz jest modnym crossoverem. Po raz pierwszy zobaczyliśmy ją podczas na targach w Paryżu w 2014 roku. Vitara została zbudowana na płycie podłogowej Suzuki SX4 S-Cross, z którego czerpie także część rozwiązań technicznych. Pod maską może pracować jeden z dwóch silników: wolnossący 1.6 120 KM lub turbodoładowany 1.4 140 KM.

Opinia eksperta

<p>Ucywilizowanie Vitary wyszło jej na dobre. Dzięki temu lepiej odnajduje się w dzisiejszym, uniwersalnym świecie. Crossover Suzuki nie ma zbyt wielu słabych punktów, a modny wygląd i umiarkowana cena powinny spodobać się młodszej klienteli. Gdyby Vitarę wyposażyć w nowocześniejszy silnik, dostałaby pół gwiazdki więcej.</p>

Ucywilizowanie Vitary wyszło jej na dobre. Dzięki temu lepiej odnajduje się w dzisiejszym, uniwersalnym świecie. Crossover Suzuki nie ma zbyt wielu słabych punktów, a modny wygląd i umiarkowana cena powinny spodobać się młodszej klienteli. Gdyby Vitarę wyposażyć w nowocześniejszy silnik, dostałaby pół gwiazdki więcej.

Michał Hutyra
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Suzuki Vitara

Suzuki Vitara Pierwsza jazda 27 września 2020, 15:00

Suzuki Vitara Hybrid 1.4 Boosterjet: Urok nieoczywisty - TEST

Są samochody pierwszego planu – i są te w tle. Suzuki Vitara należy do drugiej grupy. Nie woła o uwagę, ale niektórych kierowców będzie potrafił do siebie przekonać.

Suzuki Vitara Pierwsza jazda 5 czerwca 2020, 17:00

Suzuki Vitara - Wierna sobie | TEST

Z benzynową jednostką 1.4 wspieraną przez mały silnik elektryczny i z napędem na cztery koła Suzuki Vitara w wersji „mild hybrid” łączy tradycję swoich poprzedników z wymaganiami współczesności.

Suzuki Vitara S - czas na turbo Pierwsza jazda 26 lipca 2016, 13:01

Suzuki Vitara S - czas na turbo

Suzuki uległo modzie i włożyło pod maskę Vitary mniejszy, ale wydajniejszy silnik benzynowy.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Suzuki Vitara

Suzuki Vitara GSX-R Wydarzenia 24 kwietnia 2019, 12:42

Suzuki Vitara GSX-R w pakiecie z motocyklem

Suzuki wprowadziło do polskiej oferty nie lada propozycję. W ramach pakietu GSX-R kupić można nową Vitarę i motocykl GSX-R.

Suzuki Vitara 2018 face lifting Wydarzenia 2 sierpnia 2018, 09:27

Suzuki Vitara po face liftingu

Rynkowy bestseller marki Suzuki – model Vitara – przeszedł właśnie kurację odświeżającą. Oprócz subtelnych zmian w designie zmodyfikowana została gama silników.

Renault Espace Euro NCAP Wydarzenia 23 kwietnia 2015, 10:32

Espace, 500X, Vitara, Mazda 2 - czterej rozbitkowie Euro NCAP

W ręce specjalistów z Euro NCAP trafiły cztery samochodowe nowości: Renault Espace, Fiat 500X, Suzuki Vitara i Mazda 2. Zobacz, jak wyglądają ich wyniki.

REKLAMA