Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Suzuki Vitara

Suzuki Vitara po swoim poprzedniku przejęła tylko nazwę. I nawet nie to, bo usunięto słowo "Grand". To dlatego, że Vitara już nie jest taka duża. Przestała być też terenówką, a teraz jest modnym crossoverem. Po raz pierwszy zobaczyliśmy ją podczas na targach w Paryżu w 2014 roku. Vitara została zbudowana na płycie podłogowej Suzuki SX4 S-Cross, z którego czerpie także część rozwiązań technicznych. Pod maską może pracować jeden z dwóch silników: wolnossący 1.6 120 KM lub turbodoładowany 1.4 140 KM.

Opinia eksperta

<p>Ucywilizowanie Vitary wyszło jej na dobre. Dzięki temu lepiej odnajduje się w dzisiejszym, uniwersalnym świecie. Crossover Suzuki nie ma zbyt wielu słabych punktów, a modny wygląd i umiarkowana cena powinny spodobać się młodszej klienteli. Gdyby Vitarę wyposażyć w nowocześniejszy silnik, dostałaby pół gwiazdki więcej.</p>

Ucywilizowanie Vitary wyszło jej na dobre. Dzięki temu lepiej odnajduje się w dzisiejszym, uniwersalnym świecie. Crossover Suzuki nie ma zbyt wielu słabych punktów, a modny wygląd i umiarkowana cena powinny spodobać się młodszej klienteli. Gdyby Vitarę wyposażyć w nowocześniejszy silnik, dostałaby pół gwiazdki więcej.

Michał Hutyra
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Suzuki Vitara

Suzuki Vitara S - czas na turbo Pierwsza jazda 26 lipca 2016, 13:01

Suzuki Vitara S - czas na turbo

Suzuki uległo modzie i włożyło pod maskę Vitary mniejszy, ale wydajniejszy silnik benzynowy.

Suzuki Vitara 2015 Test 18 grudnia 2015, 09:00

Test Suzuki Vitara: Tylko pozory

Kiedyś Suzuki Vitara była typową terenówką. Nieźle radziła sobie na bezdrożach, ale za asfaltem nie przepadała. Teraz Suzuki przekształciło Vitarę w crossovera. Czy ta zmiana wyszła jej na dobre? Sprawdzamy to jeżdżąc autem z napędem AllGrip i benzynowym silnikiem 1.6.

Wiadomości dotyczące modelu Suzuki Vitara

Renault Espace Euro NCAP Wydarzenia 23 kwietnia 2015, 10:32

Espace, 500X, Vitara, Mazda 2 - czterej rozbitkowie Euro NCAP

W ręce specjalistów z Euro NCAP trafiły cztery samochodowe nowości: Renault Espace, Fiat 500X, Suzuki Vitara i Mazda 2. Zobacz, jak wyglądają ich wyniki.

Nowe Suzuki Vitara Wydarzenia 28 sierpnia 2014, 08:42

Nowe Suzuki Vitara

Suzuki ogłosiło wprowadzenie nowej Vitary. Premiera odbędzie się na Paris Motor Show w październiku.