Toyota

Toyota została założona przez Sakichiego Toyodę w roku 1918. Później dalej była rozwijana przez jego syna, Kiichiro Toyodę. Na początku swojego istnienia produkowała krosna przędzalnicze. Jednak w 1933 roku w firmie powstał oddział mający zająć się produkcją samochodów. Tym oto sposobem w 1935 roku powstało pierwsze auto- prototyp o nazwie Toyota A1, rok później rozpoczęto już produkcję seryjną modelu AA. Produkcja została wstrzymana na czas trwania II Wojny Światowej. Wznowiono ją dopiero w 1947 roku. W 1951 powstał kolejny prototyp Toyota BJ, inspirowany konstrukcją Jeepa MB, dając początek serii Land Cruiser. W 1966 pojawiła się pierwsza generacja Corolli, jednego z najpopularniejszych modeli japońskiego koncernu. Wraz z nadejściem 1997 roku wprowadzono do sprzedaży, po raz pierwszy masowo, model Prius, który napędzany jest hybrydowo. W 2009 roku Toyota, wraz z Astonem Martinem, stworzyła limitowaną serię iQ oraz Cygnet.

Testy samochodów marki Toyota

Toyota Verso Testy samochodów używanych 3 września 2021, 11:00

Używana Toyota Verso (2009-2018) - Krótki van

Modele Toyoty cieszą się wyjątkowym uznaniem w Polsce i są stawiane za wzór niezawodności. Także Verso może być pod tym względem punktem odniesienia dla innych vanów.

Ranger, Gladiator, Hilux Porównanie 28 sierpnia 2021, 06:00

Ford Ranger Raptor, kontra Jeep Gladiator i Toyota Hilux: Nie sama pracą - TEST

Jeden rodzaj nadwozia, trzy różne charaktery. Zabieramy na asfalt i wertepy pick-upy – Forda Rangera Raptora, łączącego styl off-roadowy i sportowy, Jeepa Gladiatora, który w imieniu Ameryki ma coś do udowodnienia w Europie, oraz Toyotę Hilux, czyli samochód-legendę.

Toyota Yaris Cross Pierwsza jazda 14 sierpnia 2021, 11:00

Toyota Yaris Cross: W kamuflażu - TEST

Toyota Yaris Cross, dostępna także w wersji z hybrydowym zespołem napędowym, jest interesującą propozycją na kwitnącym rynku małych crossoverów. Jako pierwsi w Polsce jeździliśmy przedprodukcyjną wersją tego modelu.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące marki Toyota

Toyota Mirai i jej wodorowa miniatura Wydarzenia 21 października 2021, 16:30

Zdalnie sterowana Toyota Mirai na wodór

Toyota Mirai to najbardziej znany samochód zasilany ogniwami wodorowymi. Teraz podobnym napędem poruszany jest zdalnie sterowany model, będący miniaturą Miraia w skali 1:10.

Toyota Mirai z rekordem zasięgu Wydarzenia 12 października 2021, 09:13

1360 km na jednym baku wodoru – rekord Toyoty Mirai

Dystans aż 1360 km pokonała testowa Toyot Mirai na jednym zbiorniku wodoru, ustanawiając tym samym rekord Guinnessa.

Toyota Aygo X Wydarzenia 5 października 2021, 10:45

Toyota Aygo X – kolejny crossover w gamie

Toyota Aygo X ma być najmniejszym w gamie crossoverem, który dołączy do innych nowych SUV-ów marki, jak Yaris Cross, czy zapowiadana Corolla Cross.

REKLAMA