Toyota

Toyota została założona przez Sakichiego Toyodę w roku 1918. Później dalej była rozwijana przez jego syna, Kiichiro Toyodę. Na początku swojego istnienia produkowała krosna przędzalnicze. Jednak w 1933 roku w firmie powstał oddział mający zająć się produkcją samochodów. Tym oto sposobem w 1935 roku powstało pierwsze auto- prototyp o nazwie Toyota A1, rok później rozpoczęto już produkcję seryjną modelu AA. Produkcja została wstrzymana na czas trwania II Wojny Światowej. Wznowiono ją dopiero w 1947 roku. W 1951 powstał kolejny prototyp Toyota BJ, inspirowany konstrukcją Jeepa MB, dając początek serii Land Cruiser. W 1966 pojawiła się pierwsza generacja Corolli, jednego z najpopularniejszych modeli japońskiego koncernu. Wraz z nadejściem 1997 roku wprowadzono do sprzedaży, po raz pierwszy masowo, model Prius, który napędzany jest hybrydowo. W 2009 roku Toyota, wraz z Astonem Martinem, stworzyła limitowaną serię iQ oraz Cygnet.

Testy samochodów marki Toyota

Toyota Highlander Pierwsza jazda 19 lipca 2021, 16:00

Toyota Highlander: Największa w stadzie - TEST

Dotąd Highlandera oferowano w Stanach, teraz model nowej generacji z napędem hybrydowym trafił także do Europy. To największa Toyota w ofercie.

Toyota C-HR Testy 26 maja 2021, 18:00

Toyota C-HR GR Sport: Sport dla każdego - TEST

CH-R to obecnie jeden z najciekawiej wyglądających modeli Toyoty. Za fantazyjnie uformowanym kształtem kryje się przyjemny w prowadzeniu samochód, który obecnie oferowany jest w usportowionej wersji GR

Toyota Highlander Test 30 kwietnia 2021, 15:00

Toyota Highlander: SUV w rozmiarze XXL - TEST

Toyota Highlander to największy model oferowany przez japońską markę w Europie. Ma siedem miejsc i mocny napęd hybrydowy, a do tego przestronne wnętrze i atrakcyjny wygląd.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące marki Toyota

Rośnie liczba ofert sprzedaży aut w wieku do 5 lat Wydarzenia 7 godz. temu

Rośnie liczba ofert sprzedaży aut w wieku do 5 lat

Po pandemicznym okresie niedoboru samochodów używanych rośnie liczba ofert sprzedaży aut w wieku do 5 lat w Europie Środkowej, ale ceny wyraźnie wzrosły.

Toyota Supra A80 Wydarzenia 23 lipca 2021, 13:00

Toyota znów oferuje oryginalne części zamienne dla klasycznej Supry

Toyota Gazoo Racing wprowadza do sprzedaży części zamienne do klasycznej Toyoty Supry trzeciej i czwartej generacji. To kolejna odsłona GR Heritage Parts Project.

Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition Wydarzenia 21 lipca 2021, 12:00

Toyota GR Supra w wersji Jarama Racetrack Edition

Toyota GR Supra wzbogaciła się o wyjątkową, limitowaną do zaledwie 90 egzemplarzy wersję Jarama Racetrack Edition.

REKLAMA