REKLAMA

Toyota

Toyota została założona przez Sakichiego Toyodę w roku 1918. Później dalej była rozwijana przez jego syna, Kiichiro Toyodę. Na początku swojego istnienia produkowała krosna przędzalnicze. Jednak w 1933 roku w firmie powstał oddział mający zająć się produkcją samochodów. Tym oto sposobem w 1935 roku powstało pierwsze auto- prototyp o nazwie Toyota A1, rok później rozpoczęto już produkcję seryjną modelu AA. Produkcja została wstrzymana na czas trwania II Wojny Światowej. Wznowiono ją dopiero w 1947 roku. W 1951 powstał kolejny prototyp Toyota BJ, inspirowany konstrukcją Jeepa MB, dając początek serii Land Cruiser. W 1966 pojawiła się pierwsza generacja Corolli, jednego z najpopularniejszych modeli japońskiego koncernu. Wraz z nadejściem 1997 roku wprowadzono do sprzedaży, po raz pierwszy masowo, model Prius, który napędzany jest hybrydowo. W 2009 roku Toyota, wraz z Astonem Martinem, stworzyła limitowaną serię iQ oraz Cygnet.

Testy samochodów marki Toyota

Toyota Mirai Pierwsza jazda 15 godz. temu

Toyota Mirai: Robić swoje - TEST

Dla Toyoty nowoczesne układy napędowe to nie tylko hybrydy czy auta elektryczne. Już w 2015 r. na rynku pojawił się Mirai – model zasilany energią elektryczną wytwarzaną przez wodorowe ogniwo paliwowe. Teraz pojawia się jego druga generacja.

Toyota Yaris GR Test 21 marca 2021, 14:01

Toyota GR Yaris: Hot hatch klasy WRC - TEST

GR Yaris, czyli kieszonkowa rakieta ze stałym napędem na cztery koła i trzycylindrowym silnikiem turbo o mocy 261 KM, powstał na wyraźne życzenie prezesa Toyoty i ma być bazą dla rajdowego auta WRC. Sprawdzian na rajdowym odcinku specjalnym.

ateca_corolla_rifter Porównanie 20 lutego 2021, 06:00

Peugeot Rifter, Seat Ateca i Toyota Corolla: Które auto najlepsze dla rodziny - TEST

SUV z silnikiem benzynowym, hybrydowy sedan i kombivan z dieslem. Trzy zupełnie różne nadwozia i układy napędowe, podobne ceny i jeden cel: zaparkować w garażu w miejscu dla samochodu rodzinnego. Do porównania stają Peugeot Rifter, Seat Ateca i Toyota Corolla Sedan.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące marki Toyota

Toyota GR 86 Wydarzenia 6 kwietnia 2021, 09:43

Toyota GR 86 – premiera następcy GT86

Toyota GR 86 debiutuje kilka miesięcy po premierze bliźniaczego Subaru BRZ drugiej generacji. Oba auta wciąż są rasowymi coupe z silnikiem typu bokser i napędem na tylną oś.

Toyota Hilux Invincible Wydarzenia 6 kwietnia 2021, 06:00

Nowa Toyota Hilux w Polsce – znamy ceny

W polskich salonach debiutuje odświeżona wersja ósmej generacji Toyoty Hilux. Samochód otrzymał m.in. ulepszony system multimediów i topową wersję wyposażenia, a także nowy napęd.

Toyota Yaris Cross Adventure Premiere Edition Wydarzenia 31 marca 2021, 13:54

Toyota Yaris Cross Adventure: uterenowiony miejski SUV

Toyota prezentuje Yarisa Cross w odmianie Adventure, która dołącza do pokazanej wcześniej wersji Executive. Ma napęd na cztery koła i bardziej uterenowiony charakter.

REKLAMA