[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Toyota

Toyota została założona przez Sakichiego Toyodę w roku 1918. Później dalej była rozwijana przez jego syna, Kiichiro Toyodę. Na początku swojego istnienia produkowała krosna przędzalnicze. Jednak w 1933 roku w firmie powstał oddział mający zająć się produkcją samochodów. Tym oto sposobem w 1935 roku powstało pierwsze auto- prototyp o nazwie Toyota A1, rok później rozpoczęto już produkcję seryjną modelu AA. Produkcja została wstrzymana na czas trwania II Wojny Światowej. Wznowiono ją dopiero w 1947 roku. W 1951 powstał kolejny prototyp Toyota BJ, inspirowany konstrukcją Jeepa MB, dając początek serii Land Cruiser. W 1966 pojawiła się pierwsza generacja Corolli, jednego z najpopularniejszych modeli japońskiego koncernu. Wraz z nadejściem 1997 roku wprowadzono do sprzedaży, po raz pierwszy masowo, model Prius, który napędzany jest hybrydowo. W 2009 roku Toyota, wraz z Astonem Martinem, stworzyła limitowaną serię iQ oraz Cygnet.

Testy samochodów marki Toyota

Toyota Supra Pierwsza jazda 5 lipca 2020, 14:00

Toyota Supra - Małe też piękne | TEST

Toyota Supra jest teraz dostępna także z mniejszym, 4-cylindrowym silnikiem 2.0. Sprawdzamy, czy moc 258 KM jest wystarczająca.

Toyota Corolla Pierwsza jazda 16 czerwca 2020, 07:00

Toyota Corolla GR Sport: czas na wyrazistość | TEST

Zerwać z nudą – to jedno z ważniejszych zadań Toyoty w ostatnich latach. Patrząc na Corollę GR  Sport ze 180-konnym zespołem hybrydowym, można uznać, że misja zakończyła się sukcesem.

Toyota GT86 Test 23 marca 2020, 14:00

Toyota GT86 – Samochodowy egzamin dojrzałości

Blask Supry przyćmił starsze i wolniejsze coupe oferowane przez Toyotę. Dziś przez pryzmat Supry spoglądamy na GT86, usportowiony samochód dla ambitnych kierowców.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące marki Toyota

Toyota Corolla Cross Wydarzenia 9 lipca 2020, 11:09

Toyota Corolla Cross – nowy crossover w rodzinie

SUV-ów i crossoverów nigdy za wiele – z takiego założenia wychodzi najwyraźniej Toyota, prezentując kolejny model z tym rodzajem nadwozia. Oto Toyota Corolla Cross.

Toyota Mega Cruiser Wydarzenia 24 czerwca 2020, 15:10

Toyota Mega Cruiser – japoński Hummer

Toyota Mega Cruiser to model mało znany, a na pewno mniej niż jego rywal – amerykański Hummer. Oba auta łączy nie tylko sylwetka nadwozia, ale i wojskowe pochodzenie.

Toyota GR Yaris Wydarzenia 29 maja 2020, 13:25

Toyota GR Yaris – aut jeszcze nie ma, a połowa wyprzedana

Sprzedaż Toyoty GR Yaris ruszyła na początku maja, a już wiadomo, że połowa puli przyznanej dla Polski została wyprzedana na pniu. Pomimo niemałej przecież ceny.

REKLAMA