Toyota Aygo

Toyotę Aygo zaczęto produkować w 2005 roku przy współpracy z koncernem PSA Peugeot Citroen. Równocześnie z wprowadzeniem modelu Aygo francuskie marki wprowadziły bliźniacze modele - Peugeota 107 i Citroena C1. Po czterech latach produkcji w 2009 roku przeprowadzono delikatny face lifting, a w 2012 kolejny, nieco poważniejszy. W 2014 roku zaprezentowano całkiem nowy model Aygo z zupełnie nowym, futurystycznym designem. W 2012 roku w testach zderzeniowych Euro NCAP Toyota Aygo otrzymała notę trzech gwiazdek.

Opinia eksperta

<p>W tym, do czego została stworzona, jest świetna. Malutka, praktyczna dla dwojga, całkiem nowoczesna i bardzo gadżeciarska. Dla kogoś, kto szuka tego typu samochodu do poruszania się na co dzień po mieście i nie oczekuje jednocześnie, że będzie mógł pojechać z rodziną na urlop – Toyota Aygo będzie w sam raz.</p>

W tym, do czego została stworzona, jest świetna. Malutka, praktyczna dla dwojga, całkiem nowoczesna i bardzo gadżeciarska. Dla kogoś, kto szuka tego typu samochodu do poruszania się na co dzień po mieście i nie oczekuje jednocześnie, że będzie mógł pojechać z rodziną na urlop – Toyota Aygo będzie w sam raz.

Adam Majcherek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Toyota Aygo

Test Toyoty Aygo Test 18 sierpnia 2014, 12:12

Test Toyoty Aygo: Miejska xtrawagancja

Jest futurystyczna i ma iksa na przodzie. W naszym teście sprawdzamy jaka jest nowa Toyota Aygo.

Nowa Toyota Aygo Pierwsza jazda 9 maja 2014, 09:52

Toyota Aygo: Projekt X

Futurystyczny design, dobre prowadzenie, solidnie wykonane wnętrze. To tylko kilka cech charakteryzujących nową Toyotę Aygo.

Fiat Panda, Kia Picanto, Skoda Citigo, Toyota Aygo Testy porównawcze 1 sierpnia 2012, 10:39

Fiat Panda, Kia Picanto, Skoda Citigo, Toyota Aygo

Maluchy do boju! Wśród najmniejszych i najtańszych samochodów jest dokładnie tak samo jak wśród aut z silnikami o mocy kilkuset koni - liczą się tylko twarde argumenty. Fiat Panda, Kia Picanto, Skoda Citigo i Toyota Aygo, czyli jeden z najgorętszych testów porównawczych tego roku.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Toyota Aygo

Toyota Aygo X prologue Wydarzenia 18 marca 2021, 11:03

Toyota Aygo X prologue, następca Aygo

Toyota potwierdza plany wprowadzenia na europejski rynek nowego modelu z segmentu A. Zapowiedzią nowej Toyoty Aygo jest model Aygo X prologue.

Toyota Aygo - następca Wydarzenia 5 marca 2021, 06:00

Toyota Aygo doczeka się następcy

Toyota zapowiedziała wprowadzenie na europejski rynek nowego modelu z segmentu A. Oznacza to po prostu nadejście następcy Toyoty Aygo.

Toyota Aygo 2018 Wydarzenia 27 czerwca 2019, 09:13

Najpopularniejsze małe auta do miasta

Samochody segmentu A w mieście czują się najlepiej. Sprawdzamy, które modele miejskich aut klienci kupują najchętniej.

REKLAMA