Toyota Corolla

Toyota Corolla to jeden z najpopularniejszych samochodów świata. Od momentu produkcji w 1966 roku do 2012 roku sprzedano ponad 39 milionów egzemplarzy kompaktowej Toyoty. W momencie wprowadzenia dziesiątej generacji Corolli, w 2006 roku, zmieniono nadwozie tylko i wyłącznie na sedana. Wcześniej występowała jako hatchback, liftback, sedan i kombi. Wersję hatchback zastąpił model Auris. Powstało aż 11 generacji Toyoty Corolli. Ostatnia swoją premierę miała w 2012 roku.

Opinia eksperta

<p>Toyota Corolla w najrozsądniej skonfigurowanej pod względem wyposażenia wersji Premium kosztuje 73 900 zł. W standardzie jest wszystko, co niezbędne do życia. Na dodatkowe ekstrasy nie warto się porywać, tym bardziej że są mało atrakcyjne. Poza tym szybko można się zbliżyć do poziomu, z którego startuje cennik większego i bardziej prestiżowego Avensisa.</p>

Toyota Corolla w najrozsądniej skonfigurowanej pod względem wyposażenia wersji Premium kosztuje 73 900 zł. W standardzie jest wszystko, co niezbędne do życia. Na dodatkowe ekstrasy nie warto się porywać, tym bardziej że są mało atrakcyjne. Poza tym szybko można się zbliżyć do poziomu, z którego startuje cennik większego i bardziej prestiżowego Avensisa.


redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Toyota Corolla

ateca_corolla_rifter Porównanie 20 lutego 2021, 06:00

Peugeot Rifter, Seat Ateca i Toyota Corolla: Które auto najlepsze dla rodziny - TEST

SUV z silnikiem benzynowym, hybrydowy sedan i kombivan z dieslem. Trzy zupełnie różne nadwozia i układy napędowe, podobne ceny i jeden cel: zaparkować w garażu w miejscu dla samochodu rodzinnego. Do porównania stają Peugeot Rifter, Seat Ateca i Toyota Corolla Sedan.

Toyota Corolla Pierwsza jazda 16 czerwca 2020, 07:00

Toyota Corolla GR Sport: czas na wyrazistość | TEST

Zerwać z nudą – to jedno z ważniejszych zadań Toyoty w ostatnich latach. Patrząc na Corollę GR  Sport ze 180-konnym zespołem hybrydowym, można uznać, że misja zakończyła się sukcesem.

Toyota Corolla finalistką COTY - Jakich wrażeń dostarcza najnowsze wcielenie japońskiego bestsellera? Pierwsza jazda 23 lutego 2020, 14:25

Toyota Corolla finalistką COTY - Jakich wrażeń dostarcza najnowsze wcielenie japońskiego bestsellera?

Toyota nie chce być już marką kojarzoną z nudnymi samochodami. Po sukcesach w sportach samochodowych i zbudowaniu kilku szybkich modeli przyszedł czas na pokazanie światu nowej Corolli – atrakcyjnej jak nigdy dotąd.

Wiadomości dotyczące modelu Toyota Corolla

Toyota GR Corolla Morizo Wydarzenia 14 czerwca 2022, 14:02

Toyota GR Corolla w specjalnej wersji Morizo Edition

Toyota GR Corolla to rasowy hot hatch o mocy ponad 300 KM, który doczekał się właśnie specjalnej wersji Morizo. Powstała ona pod okiem samego Akio Toyody. Czy trafi do Polski?

Toyota Corolla 2023 face lifting Wydarzenia 2 czerwca 2022, 12:04

Toyota Corolla po face liftingu – więcej mocy, mniej kilogramów

Po czterech latach od premiery Toyota Corolla przechodzi face lifting, który między innymi polega na zastosowaniu kolejnej generacji hybrydowych napędów. Na nowy model poczekamy jednak niemal rok.

Toyota GR Corolla Wydarzenia 1 kwietnia 2022, 10:05

Toyota GR Corolla – Debiut za zasłoną dymną

Toyota GR Corolla przejęła wszystkie szalone rozwiązania jakimi zachwycił świat GR Yaris. Ma poszerzoną i usztywnioną karoserię, ręczną skrzynię biegów, napęd na 4 koła, układy różnicowe o ograniczonym tarciu, silnik o mocy 300 KM i potrafi pokonywać zakręty w chmurze dymu.