REKLAMA

Toyota Corolla

Toyota Corolla to jeden z najpopularniejszych samochodów świata. Od momentu produkcji w 1966 roku do 2012 roku sprzedano ponad 39 milionów egzemplarzy kompaktowej Toyoty. W momencie wprowadzenia dziesiątej generacji Corolli, w 2006 roku, zmieniono nadwozie tylko i wyłącznie na sedana. Wcześniej występowała jako hatchback, liftback, sedan i kombi. Wersję hatchback zastąpił model Auris. Powstało aż 11 generacji Toyoty Corolli. Ostatnia swoją premierę miała w 2012 roku.

Opinia eksperta

<p>Toyota Corolla w najrozsądniej skonfigurowanej pod względem wyposażenia wersji Premium kosztuje 73 900 zł. W standardzie jest wszystko, co niezbędne do życia. Na dodatkowe ekstrasy nie warto się porywać, tym bardziej że są mało atrakcyjne. Poza tym szybko można się zbliżyć do poziomu, z którego startuje cennik większego i bardziej prestiżowego Avensisa.</p>

Toyota Corolla w najrozsądniej skonfigurowanej pod względem wyposażenia wersji Premium kosztuje 73 900 zł. W standardzie jest wszystko, co niezbędne do życia. Na dodatkowe ekstrasy nie warto się porywać, tym bardziej że są mało atrakcyjne. Poza tym szybko można się zbliżyć do poziomu, z którego startuje cennik większego i bardziej prestiżowego Avensisa.


redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Toyota Corolla

ateca_corolla_rifter Porównanie 20 lutego 2021, 06:00

Peugeot Rifter, Seat Ateca i Toyota Corolla: Które auto najlepsze dla rodziny - TEST

SUV z silnikiem benzynowym, hybrydowy sedan i kombivan z dieslem. Trzy zupełnie różne nadwozia i układy napędowe, podobne ceny i jeden cel: zaparkować w garażu w miejscu dla samochodu rodzinnego. Do porównania stają Peugeot Rifter, Seat Ateca i Toyota Corolla Sedan.

Toyota Corolla Pierwsza jazda 16 czerwca 2020, 07:00

Toyota Corolla GR Sport: czas na wyrazistość | TEST

Zerwać z nudą – to jedno z ważniejszych zadań Toyoty w ostatnich latach. Patrząc na Corollę GR  Sport ze 180-konnym zespołem hybrydowym, można uznać, że misja zakończyła się sukcesem.

Toyota Corolla finalistką COTY - Jakich wrażeń dostarcza najnowsze wcielenie japońskiego bestsellera? Pierwsza jazda 23 lutego 2020, 14:25

Toyota Corolla finalistką COTY - Jakich wrażeń dostarcza najnowsze wcielenie japońskiego bestsellera?

Toyota nie chce być już marką kojarzoną z nudnymi samochodami. Po sukcesach w sportach samochodowych i zbudowaniu kilku szybkich modeli przyszedł czas na pokazanie światu nowej Corolli – atrakcyjnej jak nigdy dotąd.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Toyota Corolla

Toyota Corolla Sedan GR Sport Wydarzenia 29 lipca 2020, 10:00

Toyota Corolla GR Sport – szybka z nazwy

Toyota Corolla Sedan dostępna będzie w wersji GR Sport, z bardziej sportowym wyglądem. Niestety nie idzie za tym jakakolwiek modyfikacja napędu.

Toyota Corolla Cross Wydarzenia 9 lipca 2020, 11:09

Toyota Corolla Cross – nowy crossover w rodzinie

SUV-ów i crossoverów nigdy za wiele – z takiego założenia wychodzi najwyraźniej Toyota, prezentując kolejny model z tym rodzajem nadwozia. Oto Toyota Corolla Cross.

Toyota Corolla Trek Wydarzenia 7 kwietnia 2020, 11:25

Toyota Corolla Trek – pseudoterenowe kombi

Toyota Corolla Trek debiutowała ponad rok temu na salonie samochodowym w Genewie. Dopiero teraz rywal Forda Focusa Active wchodzi do sprzedaży.

REKLAMA