Toyota iQ

iQ (ang. intelligence quotient) - taką myślą przewodnią kierowała się Toyota przy tworzeniu małego modelu iQ. Auto miało być inteligentne i zmyślne. I było, auto było bardzo krótkie, ale zapewniało bardzo dużą ilość miejsca w środku, zbiornik paliwa był płaski, dzięki czemu można go było zamontować pod podłogą. Małą Toyotę iQ zaprezentowano w Tokio w 2007 roku, a produkcję rozpoczęto rok później. W 2010 roku iQ przeszła mała modernizację.

Opinia eksperta

<p>Toyota iQ jest czymś więcej niż kolejnym miejskim mikrosamochodem. Mocny silnik i przyzwoity komfort jazdy czynią z niej pełnowartościowego malucha także na pozamiejskie podróże. Wprawdzie miejsca w niej nie za wiele, ale zaskakuje funkcjonalnością. To mocny konkurent Fiata 500.</p>

Toyota iQ jest czymś więcej niż kolejnym miejskim mikrosamochodem. Mocny silnik i przyzwoity komfort jazdy czynią z niej pełnowartościowego malucha także na pozamiejskie podróże. Wprawdzie miejsca w niej nie za wiele, ale zaskakuje funkcjonalnością. To mocny konkurent Fiata 500.

Götz Leyrer
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Toyota iQ

Fiat 500, Ford Ka i Toyota iQ Testy porównawcze 1 maja 2010, 10:12

Fiat 500, Ford Ka i Toyota iQ – miejski boks

Wielki pojedynek maluchów. Mały może dużo - zgadza się, ale ile konkretnie? W trójkątnym ringu miejskich ulic i nie tylko - Fiat 500, Ford Ka i Toyota iQ.

Toyota iQ Test 24 kwietnia 2009, 14:18

Toyota iQ – Clever Forever

Nowa rasa. Już sama nazwa sugeruje o co chodzi - iQ to samochód dla ludzi inteligentnych. Toyota twórczo rozwinęła pomysł na Smarta i stworzyła małe zgrabne auto dla czworga.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Toyota iQ

Aston Martin Cygnet Wydarzenia 17 grudnia 2009, 10:34

Aston Martin Cygnet – do produkcji

Pamiętacie koncept Astona Martina Cygnet na bazie Toyoty iQ? Angielska marka potwierdziła, że nadal będzie pracować nad tym autem i opublikowała kilka nowych fotografii.

Toyota iQ EV Wydarzenia 30 lipca 2009, 09:42

Elektryczne iQ w 2010 r.

Toyota ujawniła kolejne szczegóły dotyczące swojego pierwszego samochodu elektrycznego, opartego na modelu iQ.

Aston Martin Cygnet Wydarzenia 30 czerwca 2009, 13:28

99-konny Aston Martin?!

Co mają ze sobą wspólnego Toyota i Aston Martin? Do tej pory - niewiele. Ale to się właśnie zmieniło, bo obie marki szykują wspólny projekt o nazwie Cygnet.

REKLAMA