REKLAMA

Toyota Land Cruiser

Początkowo powstała z myślą o wojsku i podczas II WŚ podjęto próby stworzenia wojskowego samochodu terenowego, niestety nie podjęto produkcji. Aż w 1954 roku wprowadzono do produkcji Toyotę Land Cruiser. Rok później wprowadzono oznaczenia i symbole i tak pierwsza generacja otrzymała nazwę J20. Najnowsza generacja nosi symbol J150, natomiast luksusowa odmiana z silnikiem V8 - J200. Premierę miała w 2009 roku.

Opinia eksperta

<p>W swoich możliwościach samochód wyjątkowy – podobnie jak w swoich ograniczeniach. Przeciętna dynamika i fantastyczne cechy terenowe, przeciętne właściwości jezdne i wysoki komfort. Jak mało które auto Land Cruiser jest zero-jedynkowy – jednych nigdy nie przekona, ale inni docenią w Toyocie to, że można nią w prostej linii dojechać do Sydney, uważając tylko na głębsze kałuże.</p>

W swoich możliwościach samochód wyjątkowy – podobnie jak w swoich ograniczeniach. Przeciętna dynamika i fantastyczne cechy terenowe, przeciętne właściwości jezdne i wysoki komfort. Jak mało które auto Land Cruiser jest zero-jedynkowy – jednych nigdy nie przekona, ale inni docenią w Toyocie to, że można nią w prostej linii dojechać do Sydney, uważając tylko na głębsze kałuże.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser w Namibii Pierwsza jazda 17 lutego 2018, 20:07

Toyota Land Cruiser w Namibii

Toyota Land Cruiser to jedna z ostatnich prawdziwych „terenówek”. Na afrykańskich bezdrożach sprawdzamy co się zmieniło w wersji po face liftingu.

Toyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungli Pierwsza jazda 14 lutego 2017, 14:58

Toyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungli

Nieważne czy jest w miejskiej, czy w prawdziwej dżungli – Toyota Land Cruiser poradzi sobie w każdych warunkach.

Test Toyoty Land Cruiser Test 12 grudnia 2014, 12:41

Toyota Land Cruiser: Trochę inny SUV

Toyota Land Cruiser otrzymała w prezencie firmowy chip, podnoszący mod 3-litrowego diesla do 225 KM. I to bez utraty gwarancji. To wciąż jednak nie jest bulwarówka.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser Black Wydarzenia 9 września 2020, 16:56

Toyota Land Cruiser Black – więcej charakteru

Toyota zaprezentowała nową, wzmocnioną wersję swojego prawdziwie terenowego modelu Land Cruiser. W wydaniu Black auto ma dodatkowo nieco zmieniony wygląd.

Toyota Land Cruiser Wydarzenia 24 września 2019, 14:34

Toyota Land Cruiser osiągnęła 10 milionów sztuk

Toyota poinformowała, że model Land Cruiser, ikona aut terenowych, osiągnął właśnie łączną światową sprzedaż na poziomie 10 milionów aut.

Voltra eCruiser - elektryczna Toyota Land Cruiser Wydarzenia 16 sierpnia 2018, 10:38

Toyota Land Cruiser w wersji… elektrycznej

Elektryfikacja samochodów wchodzi w intensywną fazę. Mamy już dawno elektryczne wyścigówki, włącznie z mistrzostwami Formuły E. Teraz do gry wchodzi elektryczna wersja kultowej terenówki – oto Toyota Land Cruiser na prąd.

REKLAMA