Toyota Land Cruiser

Początkowo powstała z myślą o wojsku i podczas II WŚ podjęto próby stworzenia wojskowego samochodu terenowego, niestety nie podjęto produkcji. Aż w 1954 roku wprowadzono do produkcji Toyotę Land Cruiser. Rok później wprowadzono oznaczenia i symbole i tak pierwsza generacja otrzymała nazwę J20. Najnowsza generacja nosi symbol J150, natomiast luksusowa odmiana z silnikiem V8 - J200. Premierę miała w 2009 roku.

Opinia eksperta

<p>W swoich możliwościach samochód wyjątkowy – podobnie jak w swoich ograniczeniach. Przeciętna dynamika i fantastyczne cechy terenowe, przeciętne właściwości jezdne i wysoki komfort. Jak mało które auto Land Cruiser jest zero-jedynkowy – jednych nigdy nie przekona, ale inni docenią w Toyocie to, że można nią w prostej linii dojechać do Sydney, uważając tylko na głębsze kałuże.</p>

W swoich możliwościach samochód wyjątkowy – podobnie jak w swoich ograniczeniach. Przeciętna dynamika i fantastyczne cechy terenowe, przeciętne właściwości jezdne i wysoki komfort. Jak mało które auto Land Cruiser jest zero-jedynkowy – jednych nigdy nie przekona, ale inni docenią w Toyocie to, że można nią w prostej linii dojechać do Sydney, uważając tylko na głębsze kałuże.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser w Namibii Pierwsza jazda 17 lutego 2018, 20:07

Toyota Land Cruiser w Namibii

Toyota Land Cruiser to jedna z ostatnich prawdziwych „terenówek”. Na afrykańskich bezdrożach sprawdzamy co się zmieniło w wersji po face liftingu.

Toyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungli Pierwsza jazda 14 lutego 2017, 14:58

Toyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungli

Nieważne czy jest w miejskiej, czy w prawdziwej dżungli – Toyota Land Cruiser poradzi sobie w każdych warunkach.

Test Toyoty Land Cruiser Test 12 grudnia 2014, 12:41

Toyota Land Cruiser: Trochę inny SUV

Toyota Land Cruiser otrzymała w prezencie firmowy chip, podnoszący mod 3-litrowego diesla do 225 KM. I to bez utraty gwarancji. To wciąż jednak nie jest bulwarówka.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser 40 Series Wydarzenia 3 sierpnia 2021, 15:08

Toyota wyprodukuje części do Land Cruisera 40

Toyota, w ramach GR Heritage Parts Project, wyprodukuje części do wytwarzanego w latach 1960-1984 modelu Land Cruiser serii 40. Wcześniej podobne akcje objęły m.in. model Supra.

Toyota Land Cruiser 300 (2021) Wydarzenia 10 czerwca 2021, 10:44

Nowa Toyota Land Cruiser nie dla Europy

Poprzednia Toyota Land Cruiser debiutowała w roku 2007, dlatego najwyższy czas na nowy model. Jest jednak pewien problem. Nowa seria 300 nie będzie oferowana w Europie, a to wielka szkoda.

Toyota Land Cruiser w wersji elektrycznej Wydarzenia 15 stycznia 2021, 06:00

Toyota Land Cruiser w wersji... elektrycznej

Toyota działa prężnie w temacie napędów hybrydowych, a w kwestii pojazdów elektrycznych stawia na ogniwa wodorowe. Tymczasem w Australii pojawiła się w pełni elektryczna Toyota Land Cruiser. Jak to możliwe?