Toyota Prius

Pierwszy hybrydowy Prius pojawił się w 1996 roku i dużej mierze bazował na modelu Echo, czyli wersji sedan Toyoty Yaris, przeznaczonej na rynek amerykański. Początkowo pojawił się z silnikiem spalinowym 1.5 o mocy 58 KM i elektrycznym o mocy 40 KM. Toyota Prius II pojawiła się w 2002 roku jako 5-drzwiowy liftback. Silnik spalinowy osiągał 76 KM, a elektryczny 67. W 2009 roku zadebiutowała trzecia generacja hybrydowego Priusa w odmianach czterodrzwiowego sedana i pięciodrzwiowego hatchbacka. Toyota Prius jest uznawana za przełomowy model hybrydowy w historii motoryzacji. Toyota jako pierwsza wypuściła auto hybrydowe do masowej produkcji.

Opinia eksperta

Prius daje inny rodzaj satysfakcji z jazdy – możesz tak dostosować styl prowadzenia, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości hybrydy i zużyć jak najmniej paliwa. Poza tym jest to pełnowartościowy, codzienny, tzw. rodzinny samochód.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Toyota Prius

Toyota Prius Pierwsza jazda 2 maja 2022, 06:00

Toyota Prius Plug-In: Zbędne gniazdko - TEST

W świecie hybryd Toyota Prius to model kultowy, stanowiący wzór metra. Jednak czy jego odmiana Plug-in, po sześciu latach od premiery, również wyznacza standardy?

Toyota, Avensis, Prius  Testy porównawcze 26 lipca 2011, 13:31

Tradycyjny czy odjechany – cz.5: Toyota Avensis i Prius

Przemyślany, kompletny, może trochę konserwatywny sedan, czy nowoczesny, ekologiczny, hybrydowy hatchback?

BMW, ActiveHybrid 7, Honda, CR-Z, Porsche, Cayenne, S Hybrid, Toyota, Auris HSD, Toyota, Prius Plug-in, VW, Polo BlueMotion Testy porównawcze 9 listopada 2010, 10:06

BMW, Honda, Porsche, 2x Toyota , VW – Eko koktajl

Być może z perspektywy naszej piaskownicy trudno w to uwierzyć, ale świat naprawdę kombinuje jak zmniejszyć zużycie paliwa. Oto, co samochody mają do powiedzenia w temacie „eko". Sześć najnowszych modeli.

Wiadomości dotyczące modelu Toyota Prius

Toyota Prius 2023 Wydarzenia 16 listopada 2022, 10:38

Nowa Toyota Prius – napęd plug-in, duża moc i panele słoneczne

Toyota Prius jest symbolem samochodu hybrydowego i choć hybryd mamy dziś na pęczki, ten model nie zamierza odejść. Oto piąta już odsłona Priusa, który po raz pierwszy wygląda naprawdę dobrze.

Stacja paliw Wydarzenia 12 czerwca 2021, 06:00

11 najoszczędniejszych modeli na rynku: Nie tylko hybrydy - RANKING

Przekopaliśmy się przez dane techniczne setek modeli po to, by znaleźć te, które wg pomiarów WLTP, zużywają najmniej paliwa. Oto 11 najbardziej ekonomicznych aut na rynku.

Toyota Prius Plug-In Hybrid Wydarzenia 20 sierpnia 2019, 14:57

Toyota Prius Plug-In Hybrid teraz pięciomiejscowa

Toyota wprowadza do oferty odświeżony model Prius Plug-In Hybrid, który zyskał dodatkowe miejsce siedzące z tyłu.