REKLAMA

Toyota Yaris

Zadebiutowała w 1999 roku jako następca Toyoty Starlet. Toyota Yaris pierwszej generacji przeszła gruntowny lifting w 2003 roku. Druga odmiana popularnego auta miejskiego pojawiła się w 2005 roku. Cztery lata później Toyota Yaris przeszła dość gruntowny face lifting. W 2011 roku zaprezentowano trzecią, najnowszą odmianę "yariski". Auto po raz pierwszy jest oferowane z napędem hybrydowym (1.5 75 KM + silnik elektryczny 61 KM).

Opinia eksperta

Serwisanci wyliczyli, że gdyby zepsuł się cały osprzęt silnika, którego nie ma w hybrydzie, a jest w dieslach, trzeba by wydać na remont około ośmiu tysięcy złotych. Tu nie wydasz ich na pewno. Ale z drugiej strony, większość elementów tego osprzętu nie znajdziesz też w zwykłych benzynowych Yarisach. A takiego, z klimatyzacją, można mieć za 46 tys. zł. Wybór nie jest łatwy...

Adam Majcherek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Toyota Yaris

Toyota Yaris Test wczoraj, 09:00

Toyota Yaris: Materiał na lidera - TEST

Wygląda na to, że wkrótce na ulicach zaroi się od małych Toyot ze znaczkiem Yaris. Warto więc zaprosić całkiem nowy i tak ważny rynkowo model na szczegółowy test – oto topowa, hybrydowa wersja o mocy 116 KM.

maluchy Testy samochodów używanych 1 listopada 2020, 06:00

Używane Citroen C3, Fiat Punto, Skoda Fabia, Suzuki Swift i Toyota Yaris: Wytrwałe maluchy

Małe auta to nadal spory fragment rynku motoryzacyjnego. I nie tylko ze względu na ceny. To modele praktyczne, gabarytami prawie dorównały autom klasy Golfa sprzed 30 lat i są nawet bardziej przestronne wewnątrz. Sprawdzamy z czym się wiąże posiadanie Citroena C3, Fiata Punto, Skody Fabii, Suzuki Swifta i Toyoty Yaris.

Toyota Yaris Testy samochodów używanych 29 października 2020, 06:00

Używana Toyota Yaris (2011-2019) - Dostępna w wersji hybrydowej

Toyota Yaris to jeden z najbardziej niezawodnych małych samochodów. Zwraca uwagę wyglądem i jest niedrogi w eksploatacji.  

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Toyota Yaris

Toyota GR Yaris Wydarzenia 29 maja 2020, 13:25

Toyota GR Yaris – aut jeszcze nie ma, a połowa wyprzedana

Sprzedaż Toyoty GR Yaris ruszyła na początku maja, a już wiadomo, że połowa puli przyznanej dla Polski została wyprzedana na pniu. Pomimo niemałej przecież ceny.

Toyota GR Yaris Wydarzenia 29 kwietnia 2020, 14:22

Toyota GR Yaris – znamy polskie ceny hot-hatcha

Toyota GR Yaris 4 maja wchodzi do sprzedaży. Znamy już ceny tego najbardziej wyczekiwanego hot-hatcha ostatnich miesięcy. Tanio nie będzie, ale... to było do przewidzenia.

Toyota Yaris Wydarzenia 8 kwietnia 2020, 14:01

Nowa Toyota Yaris – droższa niż Fiat Tipo

Nowa generacja Toyoty Yaris wchodzi do sprzedaży w Polsce. Auto kosztuje o 900 złotych więcej, niż kompaktowy Fiat Tipo w bazowej wersji.

REKLAMA