Volkswagen Passat

Volkswagen Passat to jeden z najbardziej populanych modeli koncernu VAG. Swoją popularność zawdzięcza- podobnie jak Golf - niezawodnością i stonowanymi liniami nadwozia, które nigdy nie wyróżniały tego auta na drogach. Dzięki swojej uniwersalności stał się jednym z najbardziej popularnych aut w swojej klasie. Od początku produkcji - 1973 roku - wyprodukowano siedem generacji. Siódma odmiana Volkswagena Passata swoją premierę miała w 2010 roku. Samochód był praktycznie tym samym, co poprzednia odmiana. Zmieniono jedynie wygląd deski rozdzielczej i karoserii.Kolejna generacja, Volkswagen Passat B8, został po raz pierwszy zaprezentowany w Berlinie 3 lipca 2014 roku.

Opinia eksperta

Oto jest od razu całkiem dojrzały Passat, zdolny do jazdy poza asfaltem. Dzięki systemowi jazdy terenowej Alltrack potrafi więcej niżbyśmy na pierwszy rzut oka przypuszczali. Na dodatek skrzynia biegów DSG i 170-konny diesel świetnie ze sobą współpracują, co daje nie tylko przyjemność z jazdy, ale i oszczędności dla kieszeni, bo Alltrack spala realnie około 7,5 l paliwa na 100 km.


redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Volkswagen Passat

VW Passat Testy samochodów używanych 5 czerwca 2021, 14:00

Używany Volkswagen Passat (od 2014) - Ile kosztuje naprawa DSG?

Po nieudanym modelu generacji B6 już poprzednik okazał się godny zaufania. Aktualny, bardzo praktyczny Volkswagen Passat B8 jest jeszcze trwalszy.

VW Passat Alltrack Testy samochodów używanych 2 maja 2021, 17:00

Używany VW Passat Alltrack (2012-2015) - Passat plus

Stylizowany na off-roadowego twardziela Volkswagen Alltrack nie zawsze ma napęd na cztery koła. Punktuje obszernym i ustawnym wnętrzem oraz nieskomplikowaną mechaniką.

używane, klasa średnia Testy samochodów używanych 26 lipca 2020, 06:00

Używane modele klasy średniej: zalety, usterki, porady

Tym razem w naszym teście samochodów używanych auta klasy średniej. Opisujemy co się w nich psuje i jakie mają zalety. Opel Insignia, Ford Mondeo, Renault Laguna, Volkswagen Passat oraz Skoda Superb trafiły pod naszą lupę. 

Wiadomości dotyczące modelu Volkswagen Passat

Volkswagen Passat GTE Wydarzenia 25 września 2019, 11:07

Hybrydowy Volkswagen Passat GTE. Znamy ceny

Volkswagen Passat przeszedł niedawno face lifting. Teraz do salonów wchodzi hybrydowa wersja Passat GTE. Znamy już polskie ceny.

Volkswagen Passat B8 face lifting (2019) Wydarzenia 19 sierpnia 2019, 10:05

Volkswagen Passat w wersji Essence. Znamy ceny

Odświeżony niedawno Volkswagen Passat jest teraz dostępny w bazowej wersji Essence. Poznaliśmy już pełny cennik modelu.

Volkswagen Passat B8 face lifting (2019) Wydarzenia 19 czerwca 2019, 12:42

Odświeżony Volkswagen Passat. Znamy ceny

Volkswagen Passat przeszedł niedawno face lifting, a teraz poznaliśmy jego ceny. Auto można już zamawiać.