Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo to drugi po modelu Up! najmniejszy samochód w gamie niemieckiego koncernu. Jego historia zaczęła się w 1975 roku, kiedy to ukazał się Volkswagen Polo pierwszej generacji. Kolejne z nich opuszczały fabryki odpowiednio w 1981, 1994 i 2001 roku. Piąta już odmiana miejskiego auta od VW została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2009. W tym samym roku rozpoczęła się również jego produkcja. Volkswagen Polo zbudowany jest na tej samej platformie, co Seat Ibiza.

Opinia eksperta

<p>Polo R WRC zbudowano z bardzo trwałych klocków – dobry tuner zmieniając oprogramowanie silnika może wycisnąć z niego nawet 320 KM.</p>

Polo R WRC zbudowano z bardzo trwałych klocków – dobry tuner zmieniając oprogramowanie silnika może wycisnąć z niego nawet 320 KM.

Adam Majcherek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Volkswagen Polo

Porównanie Ford Fiesta, Kia Rio, Peugeot 208, Renault Clio i VW Polo Testy porównawcze 11 września 2014, 11:00

Porównanie: Ford Fiesta, Kia Rio, Peugeot 208, Renault Clio i VW Polo

W naszym teście porównawczym nie ma co prawda najpopularniejszej Fabii, ale pozostałe auta też okazują się być ciekawe. Do boju ruszają Ford Fiesta, Kia Rio, Peugeot 208, Renault Clio i VW Polo.

VW Polo tył Testy samochodów używanych 29 maja 2014, 13:43

Używane: Opel Corsa czy VW Polo?

Chcesz kupić niemieckiego malucha i nie wiesz, na którego się zdecydować? Podpowiadamy w wyborze pomiędzy Oplem Corsą a VW Polo.

Volkswagen Polo R WRC Pierwsza jazda 16 lutego 2014, 18:49

Volkswagen Polo R WRC: Jak rajdówka

Najmocniejsze drogowe Polo w historii jest szybsze niż Golf GTI. I dużo więcej kosztuje.

Wiadomości dotyczące modelu Volkswagen Polo

fot. X-Tomi Design Wydarzenia 26 czerwca 2017, 07:31

VW Polo - w wersji R i GTI Cabrio

Kilka dni temu zadebiutowała kolejna odsłona jednego z najpopularniejszych modeli Volkswagena. Nowe Polo lada moment wjedzie do salonów, a tymczasem w sieci pojawiły się wizualizacje wersji R oraz GTI Cabrio. Czy takie warianty mają szansę wejść do produkcji?

VW Polo R WRC - tak wygląda nowa Wydarzenia 12 kwietnia 2016, 10:13

VW Polo R WRC - tak wygląda nowa "rajdówka"

Przyszły sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA będzie przełomowy, a to dlatego, że szykują się duże zmiany w regulaminie. Auta będą mocniejsze, szybsze i bardziej spektakularne. Zobacz, jak prezentuje się nowy Volkswagen Polo R WRC.

VW Polo crossover Wydarzenia 8 kwietnia 2016, 13:50

VW Polo crossover - ma szansę na produkcję?

VW prowadzi testy związane z podwyższonym modelem Polo, który mógłby w przyszłości być crossoverem. Czy nowy samochód z Wolfsburga tak będzie wyglądał?