Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg po raz pierwszy został zaprezentowany w 2002 roku w trakcie targów motoryzacyjnych w Paryżu. SUV został skonstruowany we współpracy z Porsche, w związku z czym jest bardzo podobny technologicznie do Cayenne. W 2006 roku przeszedł modernizację. Druga generacja Volkswagena Touarega ujrzała światło dzienne 10 lutego 2010 roku na targach motoryzacyjnych w Monachium. Podobnie jak poprzednik, zbudowany jest na tej samej płycie podłogowej, co Porsche Cayenne. W kwietniu 2014 roku została zaprezentowana wersja po face liftingu. Dzięki niemu zyskał przestylizowany pas przedni, zmieniono także reflektory i zderzaki.

Opinia eksperta

Oceniany w oderwaniu od świata, Touareg niby nie wprowadza żadnej nowej jakości, jednak w realnym życiu wrażenie musi robić choćby poziomem dopracowania. Ma świetny silnik, jest dynamiczny i bardzo komfortowy. Słowem – to jeden z najlepszych SUV-ów tej klasy na rynku.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Volkswagen Touareg

VW Touareg Pierwsza jazda 27 listopada 2014, 10:31

VW Touareg: Mocny zawodnik

Po faceliftingu Volkswagen Touareg zyskał więcej wdzięku, choć sylwetkę ma nadal masywną jak czołg. Ale jeździ się nim znacznie przyjemniej i lżej – dzięki mocniejszemu 3-litrowemu dieslowi V6.

Używane auta 4x4: 6 propozycji na wszędołaza z drugiej ręki Testy samochodów używanych 19 lutego 2011, 15:07

Używane auta 4x4: 6 propozycji na wszędołaza z drugiej ręki

Jeśli szukasz auta z napędem na cztery koła, a twoje fundusze to tylko połowa tego, co zazwyczaj producenci życzą sobie za samochody tego typu, poszukaj na rynku wtórnym. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Oto kilka ciekawych propozycji. 

Volkswagen, Touareg Test 25 października 2010, 10:17

Volkswagen Touareg – sejf na kołach

Urósł tylko nieznacznie, za to schudł i odmłodniał. W teście Touareg z ultrapopularnym silnikiem 3.0 TDI.

Wiadomości dotyczące modelu Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg 2018 Wydarzenia 12 lutego 2018, 10:45

Nowy Volkswagen Touareg - premiera w marcu

Nowa generacja Volkswagena Touarega zbliża się wielkimi krokami. Niemiecki producent zaprezentuje flagowego SUV-a już pod koniec marca.

VW Touareg - tak może wyglądać trzecia generacja Wydarzenia 27 czerwca 2016, 13:35

VW Touareg - tak może wyglądać trzecia generacja

Mamy pierwszą wizualizację, która pokazuje jak będzie prawdopodobnie wyglądał VW Touareg 2017. Zobacz, czego możemy się spodziewać. 

Cayenne i Touareg przywołane do serwisu Wydarzenia 27 marca 2016, 14:40

Cayenne i Touareg przywołane do serwisu

Ponad 800 tys. egzemplarzy Porsche Cayenne i Volkswagena Touareg musi odwiedzić serwis. Wszystko z powodu potencjalnego zagrożenia awarią dotyczącego systemu pedałów.