REKLAMA

Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg po raz pierwszy został zaprezentowany w 2002 roku w trakcie targów motoryzacyjnych w Paryżu. SUV został skonstruowany we współpracy z Porsche, w związku z czym jest bardzo podobny technologicznie do Cayenne. W 2006 roku przeszedł modernizację. Druga generacja Volkswagena Touarega ujrzała światło dzienne 10 lutego 2010 roku na targach motoryzacyjnych w Monachium. Podobnie jak poprzednik, zbudowany jest na tej samej płycie podłogowej, co Porsche Cayenne. W kwietniu 2014 roku została zaprezentowana wersja po face liftingu. Dzięki niemu zyskał przestylizowany pas przedni, zmieniono także reflektory i zderzaki.

Opinia eksperta

Oceniany w oderwaniu od świata, Touareg niby nie wprowadza żadnej nowej jakości, jednak w realnym życiu wrażenie musi robić choćby poziomem dopracowania. Ma świetny silnik, jest dynamiczny i bardzo komfortowy. Słowem – to jeden z najlepszych SUV-ów tej klasy na rynku.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Volkswagen Touareg

Prestiżowe SUV-y z dieslami pod maską - który okaże się najlepszy? Testy porównawcze 18 marca 2020, 08:00

Prestiżowe SUV-y z dieslami pod maską - który okaże się najlepszy?

Duże luksusowe SUV-y świadczą o pozycji właściciela. Niektóre świadczą bardzo spektakularnie, np. BMW X5 ze swoją „mega-nerką” z przodu. Ale Audi Q7, Volvo XC90 i VW Touareg też skromnie nie wyglądają. Test wersji z dieslami o mocy grubo powyżej 200 KM.

VW Touareg - test największego SUV-a Test 24 kwietnia 2019, 16:48

VW Touareg - test największego SUV-a

Pierwszy Touareg miał wwieźć Volkswagena do klasy premium. Jaka jest sytuacja dwa pokolenia modeli później? W teście wersja z  silnikiem 3.0 V6 TDI.

VW Touareg Pierwsza jazda 27 listopada 2014, 10:31

VW Touareg: Mocny zawodnik

Po faceliftingu Volkswagen Touareg zyskał więcej wdzięku, choć sylwetkę ma nadal masywną jak czołg. Ale jeździ się nim znacznie przyjemniej i lżej – dzięki mocniejszemu 3-litrowemu dieslowi V6.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg R Wydarzenia 23 października 2020, 16:43

Volkswagen Touareg R wyceniony – ile kosztują jego 462 KM?

Volkswagen Touareg R, zapowiadany już w marcu tego roku, wchodzi do sprzedaży. Wykorzystujący napęd Porsche Cayenne E-Hybrid SUV nie należy do najtańszych.

Volkswagen Touareg V8 TDI Wydarzenia 14 sierpnia 2020, 13:04

Volkswagen Touareg V8 znika z rynku

Zaledwie półtora roku temu na rynku pojawił się Volkswagen Touareg V8 TDI, a producent szykuje się do wycofania go z oferty. Na pożegnanie zaoferuje jeszcze limitowaną serię V8 Last Edition.

Volkswagen Touareg R Wydarzenia 25 lutego 2020, 13:44

Volkswagen Touareg R. Supermocna hybryda

Na salonie samochodowym w Genewie zadebiutuje Volkswagen Touareg R. Topowa wersja SUV-a otrzyma mocny napęd hybrydowy.

REKLAMA