[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg po raz pierwszy został zaprezentowany w 2002 roku w trakcie targów motoryzacyjnych w Paryżu. SUV został skonstruowany we współpracy z Porsche, w związku z czym jest bardzo podobny technologicznie do Cayenne. W 2006 roku przeszedł modernizację. Druga generacja Volkswagena Touarega ujrzała światło dzienne 10 lutego 2010 roku na targach motoryzacyjnych w Monachium. Podobnie jak poprzednik, zbudowany jest na tej samej płycie podłogowej, co Porsche Cayenne. W kwietniu 2014 roku została zaprezentowana wersja po face liftingu. Dzięki niemu zyskał przestylizowany pas przedni, zmieniono także reflektory i zderzaki.

Opinia eksperta

Oceniany w oderwaniu od świata, Touareg niby nie wprowadza żadnej nowej jakości, jednak w realnym życiu wrażenie musi robić choćby poziomem dopracowania. Ma świetny silnik, jest dynamiczny i bardzo komfortowy. Słowem – to jeden z najlepszych SUV-ów tej klasy na rynku.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Volkswagen Touareg

VW Touareg Pierwsza jazda 27 listopada 2014, 10:31

VW Touareg: Mocny zawodnik

Po faceliftingu Volkswagen Touareg zyskał więcej wdzięku, choć sylwetkę ma nadal masywną jak czołg. Ale jeździ się nim znacznie przyjemniej i lżej – dzięki mocniejszemu 3-litrowemu dieslowi V6.

Używane auta 4x4: 6 propozycji na wszędołaza z drugiej ręki Testy samochodów używanych 19 lutego 2011, 15:07

Używane auta 4x4: 6 propozycji na wszędołaza z drugiej ręki

Jeśli szukasz auta z napędem na cztery koła, a twoje fundusze to tylko połowa tego, co zazwyczaj producenci życzą sobie za samochody tego typu, poszukaj na rynku wtórnym. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Oto kilka ciekawych propozycji. 

Volkswagen, Touareg Test 25 października 2010, 10:17

Volkswagen Touareg – sejf na kołach

Urósł tylko nieznacznie, za to schudł i odmłodniał. W teście Touareg z ultrapopularnym silnikiem 3.0 TDI.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018 Wydarzenia 5 kwietnia 2018, 11:25

Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018

Na targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2018 swoją europejską premierę ma Volkswagen Touareg nowej generacji.

Volkswagen Touareg (2018) Wydarzenia 23 marca 2018, 10:06

VW Touareg - najważniejsze fakty

Volkswagen zaprezentował kolejną generację swojego największego SUV-a – samochód przed chwilą oficjalnie odsłonięto, oczywiście w Chinach. My jednak mieliśmy okazję przyjrzeć się nowemu modelowi już kilka dni temu. Oto najważniejsze fakty.

Volkswagen Touareg 2018 Wydarzenia 2 marca 2018, 11:41

Nowy Volkswagen Touareg - przez Polskę do Pekinu

Przykryty kamuflażem nowy Volkswagen Touareg rozpoczął podróż z fabryki Volkswagena w Bratysławie na światową premierę w Pekinie.

REKLAMA