Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Volkswagen Touareg - Testy

Testy redakcji auto motor i sport: testy długodystansowe, testy pojedyncze i porównawcze, relacje z pierwszych jazd oraz testy samochodów używanych Volkswagen Touareg. Opinie ekspertów, wady i zalety samochodów Volkswagen Touareg. Testowane samochody podlegają pomiarom spalania, przyspieszenia, mierzona jest także elastyczność silnika oraz długość drogi hamowania. W każdym modelu testowanym przez redakcję oceniane są komfort i bezpieczeństwo jazdy, właściwości jezdne oraz napęd.

Testy samochodów Volkswagen Touareg

VW Touareg Pierwsza jazda 27 listopada 2014, 10:31

VW Touareg: Mocny zawodnik

Po faceliftingu Volkswagen Touareg zyskał więcej wdzięku, choć sylwetkę ma nadal masywną jak czołg. Ale jeździ się nim znacznie przyjemniej i lżej – dzięki mocniejszemu 3-litrowemu dieslowi V6.

Używane auta 4x4: 6 propozycji na wszędołaza z drugiej ręki Testy samochodów używanych 19 lutego 2011, 15:07

Używane auta 4x4: 6 propozycji na wszędołaza z drugiej ręki

Jeśli szukasz auta z napędem na cztery koła, a twoje fundusze to tylko połowa tego, co zazwyczaj producenci życzą sobie za samochody tego typu, poszukaj na rynku wtórnym. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Oto kilka ciekawych propozycji. 

Volkswagen, Touareg Test 25 października 2010, 10:17

Volkswagen Touareg – sejf na kołach

Urósł tylko nieznacznie, za to schudł i odmłodniał. W teście Touareg z ultrapopularnym silnikiem 3.0 TDI.

Volkswagen, Touareg, Hybrid,  hybryda Pierwsza jazda 2 czerwca 2010, 11:20

Volkswagen Touareg Hybrid – drugie podejście

Podobnie jak poprzednik, jest spokrewniony z Porsche. Oto nowy VW Touareg, który już nie chce być tylko gorzej urodzonym bratem Cayenne.

Volkswagen Touareg Pierwsza jazda 27 grudnia 2008, 16:52

Volkswagen Touareg – Touareg jak wino

Uniwersalność w standardzie. Pod żadnym względem nie jest najlepszy, ale Volkswagen Touareg to wciąż kawał samochodu. Zwłaszcza z 3.0 V6 TDI pod maską.

Test porównawczy BMW X5, Jeep Grand Cherokee, Mercedes ML 500, Volkswagen Touareg, Volvo XC90 Testy porównawcze 8 lipca 2008, 14:40

Podnoszenie poprzeczki - X5,Grand Cherokee, ML, Touareg i XC90

Powstały jako pojazdy niszowe, ale pod koniec lat 90. duże SUV-y dostały takiego przyspieszenia, że niemal z dnia na dzień przeobraziły się w odrębną klasę aut. Dziś na scenę wkracza drugie pokolenie. W teście porównawczym - BMW X5, Jeep Grand Cherokee, Mercedes ML, Volkswagen Touareg i Volvo XC90.

VW Touareg Pierwsza jazda 7 maja 2008, 20:02

VW Touareg – Gladiator

Próbowaliście obudzić niedźwiedzia ze snu zimowego? Nie radzę. VW Touareg jest właśnie jak przebudzony grizzly - na pozór ociężały i powolny, ale, wyposażony w silnik 5.0 V10 TDI, atakuje błyskawicznie i znienacka.

Mercedes ML 500 Testy porównawcze 12 stycznia 2006, 09:49

Kto da mniej

Lexus RX ma pod maską silnik benzynowy oraz po jednym elektrycznym na oś - czy naprawdę jest dzięki temu oszczędniejszy, czy to jedynie chwyt reklamowy? Porównaliśmy go z wyposażonymi w konwencjonalne jednostki Mercedesem ML 500 i VW Touaregiem V10 TDI.

Test hamulców Test 21 września 2005, 09:38

Non stop

Nowoczesne samochody terenowe są coraz szybsze. Testy „auto motor i sport" pokazują, że hamulce nie zawsze potrafią dotrzymać im kroku.