REKLAMA

Volkswagen Touran

Volkswagen Touran to minivan produkowany od 2003 roku, który jest zbudowany na płycie podłogowej Golfa V. W 2006 roku auto przeszło face lifting. Druga generacja Volkswagena Tourana została zaprezentowana na salonach w Lipsku w 2010 roku. Jego głównymi konkurentami są Citroen C4 Picasso, Ford C-MAX, Mazda 5, Opel Zafira, Renault Scenic i Toyota Verso.

Opinia eksperta

Nowy Touran oferuje chyba wszystko czego można oczekiwać od współczesnego vana. To bardzo funkcjonalny, bezpieczny i nieskomplikowany w obsłudze środek transportu dla całej, nawet siedmioosobowej rodziny. Silnik 1.4 TSI jest wystarczająco dynamiczny.

Götz Leyrer
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Volkswagen Touran

Ford Grand C-Max, Opel Zafira Tourer i Volkswagen Touran Testy porównawcze 24 kwietnia 2012, 13:23

Ford Grand C-Max, Opel Zafira Tourer i VW Touran

Nie tylko dla rodziny. Opel Zafira Tourer jest nie tylko większy niż popularne Ford Grand C-Max czy VW Touran, ale jeszcze kusi wyposażeniem. I weryfikuje pogląd, że mężczyzna przesiada się do vana dopiero wtedy, gdy jego towarzyszka życia ma zostać mamą.

Volkswagen, Touran Test 24 września 2010, 10:11

Volkswagen Toruan – pewny swego

Nowy Volkswagen Touran w oczy się nie rzuca. Czym różni się od poprzedniego, poznają tylko nieliczni. Jednak wystarczy siąść za kierownicą, by stwierdzić, że różni się mocno.

Volkswagen, Touran Pierwsza jazda 2 sierpnia 2010, 08:49

Volkswagen Touran – Wszech-Van

Pięć albo nawet siedem osób, do tego spory bagaż. Takim wyzwaniom może sprostać tylko minivan, np. nowy VW Touran.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Volkswagen Touran

Volkswagen Touran III Wydarzenia 14 sierpnia 2015, 11:54

Ceny nowego Volkswagena Tourana w Polsce

Nowa generacja Volkswagena Tourana wjeżdża do polskich salonów. Właśnie poznaliśmy ceny poszczególnych wersji. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za nowy model Tourana.

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Volkswagen Touran | galeria Wydarzenia 4 marca 2015, 10:30

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Volkswagen Touran | galeria

Tatusiowie rodzin powinni być zadowoleni. Nowy Volkswagen Touran jest lepszy pod każdym względem: przestronniejszy, wygodniejszy, lepiej wygląda i ma bogate wyposażenie. Oto jego zdjęcia z oficjalnej premiery w Genewie! 

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Nowy Volkswagen Touran Wydarzenia 25 lutego 2015, 12:46

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Nowy Volkswagen Touran

Volkswagen Touran znalazł już 1,9 miliona nabywców. Przed jego najnowszą generacja nie byle jakie zadanie. Niemcy poprawili w swoim kompaktowym vanie chyba każdy element. Efekty zobaczymy już wkrótce na Targach Motoryzacyjnych w Genewie. 

REKLAMA