Orlen z sukcesami wspiera świat sportów motorowych

Barwy PKN Orlen znane są dziś na całym świecie, bo zespoły z logo polskiej marki odnoszą sukcesy w wielu dyscyplinach sportów motorowych - Formule 1, wyścigach długodystansowych, Dakarze czy w rajdach. Orlen wspiera także młode talenty, dając im niezbędne zaplecze.

Formuła 1, Rajd Dakar, wyścig 24h Le Mans czy rajdowe mistrzostwa świata WRC to tylko niektóre z największych światowych imprez i dyscyplin sportów motorowych, w jakich swój udział zaznacza PKN Orlen, a zespoły i zawodnicy należący do drużyny ORLEN Team regularnie zdobywają cenne laury. Bolidy z logo polskiego koncernu oglądają każdego miesiąca miliony ludzi na całym świecie. Wspierani są zarówno zawodowcy, z Robertem Kubicą na czele, ale także młodzi, obiecujący zawodnicy, którzy otoczeni są troską w ramach Akademii ORLEN Team, dającą im niezbędne zaplecze sprzętowe i finansowe.

Sezon 2022 jest jednym z najbogatszych w historii, jeśli chodzi o udział zawodników i zespołów z logo PKN Orlen na kombinezonach. Tradycyjnie już mówimy o absolutnie pierwszej lidze, do której należą mistrzostwa Formuły 1, a także mistrzostwa wyścigów długodystansowych FIA WEC z wyścigiem 24h Le Mans na czele. To także - obowiązkowo już od przeszło 20 lat - Rajd Dakar, z liderem polskiej ekipy Kubą Przygońskim. Wspomnieć trzeba o udziale w rajdowych mistrzostwach świata FIA WRC załogi Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy startują w klasyfikacji WRC2 czy o startach młodych talentów Akademii ORLEN Team w kartingu i bolidach jednomiejscowych. Nie można zapomnieć przy tym o żużlu czy wodnej Formule 1 - F1 H20.

Wszystko to jest przykładem ogromnego zaangażowania i wsparcia udzielanego zawodnikom ze strony PKN Orlen. Warto dodać, że koncern wspiera także rozwój polskich rajdów, będąc tytularnym sponsorem ORLEN 58. Rajdu Polski, rozgrywanego w ramach rajdowych mistrzostw Europy, gdzie w barwach ORLEN Teamu startuje załoga Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, dwukrotni rajdowi mistrzowie Polski.