Bentley Bentayga - okablowanie jak dzieło sztuki

Bentley Bentayga to nie tylko najszybszy i najbardziej luksusowy SUV. Prawdopodobnie jest też jednym z najbardziej naszpikowanych elektroniką samochodów na świecie. 

Luksusowy SUV od Bentleya wręcz ocieka liczbą technologii, które zaaplikowano pod jego karoserią. Sama konstrukcja foteli jest mocno skomplikowana. Oprócz możliwości regulacji w kilkudziesięciu kierunkach, są podgrzewane, wentylowane i mają na pokładzie system masażu.

REKLAMA

Dołóżmy do tego system audio składający się z 20 głośników, czterostrefowa klimatyzację, lodówkę, czujniki, radary i kamery. Do tego osobno zasilany układem 48V system kontrolujący przechył nadwozia. I wiele, wiele innych. Nad całością czuwa nie mniej jak 90 mikrokomputerów, które odbierają i wysyłają sygnały.

Przez to cały system okablowania w Bentleyu wygląda jak prawdziwy układ krwionośny. Zdjęcie prezentujące rzut nadwozia robi wrażenie. Proces produkcji takiego samochodu musi być bardzo skomplikowany. Wystarczy wyobrazić sobie, ile rodzajów opcji konfiguracji daje klientom Bentley, a rzadko trafiają się dwa identyczne samochody. Dlatego dla każdego egzemplarza z osobna musi powstać dedykowana sieć okablowania.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA