Kierownice samochodowe

Rzadko kiedy zwracamy na nią uwagę, a już najrzadziej podczas jazdy. W naszym przyrodniczym reportażu jeden z najbardziej charakterystycznych elementów każdego samochodu – kierownica.  

Kierownice

Ferrari 458 Italia - Manettino à la F1
Zainspirowana kierownicami aut F1, kierownica Ferrari 458 ma przełączniki do zmiany ustawień systemów pokładowych. Najsłynniejszy to „manettino”, który pozwala kierowcy poczuć się jak Fernando Alonso. Czemu nie?

Kierownice

Kia cee'd - Z klawiaturą
10 przycisków i 4 przełączniki – w najnowszej Kii Cee’d na kierownicę przeniesiono sporą część konsoli środkowej. Bez odrywania rąk od kółka obsłużyć można niemal wszystko. Takie trendy.

Kierownice

Morgan 4/4 - W rękawiczkach
Klasyka klasyki. Morgan 4/4 to najdłużej produkowany samochód świata, a w specjalnej wersji na 75-lecie ma taką właśnie kierownicę. Przez sam szacunek dla tradycji trzeba zakładać rękawiczki.

Kierownice

Ford Mustang - we właściwym miejscu
Współczesna interpretacja kierownicy Mustanga nie nosi nawet śladu stylu retro, ale udanie nawiązuje do klasyki. Odpowiednio duża, idealnie pasuje do stylu samochodu-mięśniaka.

Kierownice
Kierownice
Kierownice
Kierownice
Wykończenie do wyboru
Dziś można mieć na kierownicy w zasadzie dowolny materiał: prawdziwe, żywe, ultramocne, ultralekkie i ultradrogie włókno węglowe (w naszym przykładzie McLaren), połączenie drewna, skóry i metalu (Bentley) oraz „sportową” alcantarę (BMW).

 

Citroen C4 Picasso - Dziwactwo
Citroën ma długą tradycję w konstruowaniu wspaniale dziwacznych elementów wnętrza. Kierownicę z nieruchomą centralną częścią mógł wymyślić i zastosować tylko on.

Kierownice

Fiat Panda - Na kwadratowo
Przewodnim motywem designu Fiata Pandy są zaokrąglone kwadraty. Nawet przeszycie na kole kierownicy wywołuje wrażenie, jakby była ona lekko kwadratowa, chociaż oczywiście nie jest.

Kierownice

Bugatti Veyron - Proste jest piękne
Najszybsza kierownica świata nie ma przełączników i oryginalnych kształtów. Nie ma w zasadzie nic. I nie musi mieć. Kiedy auto ma 1000 KM i prędkość maksymalną powyżej 400 km/h, można sobie pozwolić na odrobinę prostoty...

Kierownice
Kierownice
Kierownice
Kierownice
Rozmaitość stylu
Audi TT jako jedno z pierwszych aut rozpoczęło modę na kierownice ze spłaszczoną dolną częścią. Z kolei styl kierownicy Dacii Logan Pick-Up jest prawdopodobnie podyktowany wielkością budżetu. Podobnie zresztą jak w wypadku Rolls-Royce’a Phantoma Coupé...

 

 

REKLAMA