Nowy silnik TDI w Audi A8

Mimo zamieszania wokół silników Diesla, Audi nie zamierza rezygnować z tych konstrukcji. Za kilka tygodni poznamy nowy silnik, który zastąpi wysłużoną jednostkę 4.2 TDI.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 429 800 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas tegorocznego spotkania Vienna Motor Symposium Audi zamierza przedstawić swój nowy silnik TDI w układzie V8. Jednostka zadebiutuje pod maską nowej generacji A8 i tym samym zastąpi dobrze znaną, ale wysłużoną jednostkę V8 o pojemności 4,2 litra.

Nie znamy jeszcze dokładnych osiągów nowej konstrukcji, ale mówi się, że zaoferuje ponad 400 KM maksymalnej mocy oraz moment obrotowy w okolicach 800 Nm. Biorąc pod uwagę gabaryty flagowej limuzyny z Ingolstadt, sprint od 0 do 100 km/h powinien zająć nie więcej jak cztery sekundy.

Nowa jednostka będzie miała swoją premierę w modelu A8, ale trafi też do innych modeli grupy Volkswagena, takich jak Audi Q7, Porsche Panamera czy nawet Bentley Continental GT.

To nie wszystkie nowości, jakie planuje koncern VW. Już niebawem zadebiutuje silnik 3.0 TDI biturbo. Jednostka będzie wspomaga przez elektryczny kompresor. Pierwsza wzmianka o tej konstrukcji pojawiła się przy okazji konceptu Audi RS5 TDI, gdzie oferowała 380 KM oraz 750 Nm.

Zobacz także:
REKLAMA