Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Nowy silnik VW - 1.5 TSI zastąpi 1.4 TSI

Volkswagen sukcesywnie zamierza wymieniać benzynowe silniki TSI, na jednostki nowszej generacji. Jako pierwszy do samochodów trafi motor 1.5 TSI, dostępny w dwóch wariantach mocy.

1.5 TSI

Nowa rodzina silników, o nazwie EA2111 TSI, zostanie zaprezentowana światu podczas targów Vienna Motor Symposium w maju. Silniki te mają mieć wyższą moc, zużywać mniej paliwa i emitować mniej dwutlenku węgla. Nowe jednostki napędowe mają wykorzystywać turbosprężarki o zmiennej geometrii łopatek.

Dzięki takiemu rodzajowi turbiny, moment obrotowy będzie dostępny w szerszym zakresie obrotów silnika, a co za tym idzie, będzie dostępny już od najniższego pułapu - nawet poniżej 1300 obr/min. Nowe silniki będą nawet 10% bardziej wydajne i powinny spalać ok. 1 litra paliwa na każde 100 km.
Volkswagen twierdzi, że dzięki zmianie układu wtryskowego na bezpośredni wtrysk najnowszej generacji (ma zwiększone do 350 bar ciśnienie), silnik będzie szybciej reagował na gaz i generował mniej dwutlenku węgla, tak aby zmieścić się w limitach jakie będą obowiązywały od 2020 roku.

Pierwszym z rodziny ma być silnik 1.5 TSI. Będzie on dostępny w dwóch wariantach mocy: 130 i 150 KM. Ta jednostka nieoficjalnie ma zastąpić używany do tej pory silnik 1.4 TSI i powinna zadebiutować najpierw w nowych Golfach i Polo.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Już niedługo Volkswagen pokaże silniki benzynowe nowej generacji. Jako pierwsze zadebiutuje 1.5 TSI.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Nowy-silnik-VW-1-5-TSI-zastapi-1-4-TSI,22296,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2016-04-29 16:22:29
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij