Nowy silnik VW - 1.5 TSI zastąpi 1.4 TSI

Volkswagen sukcesywnie zamierza wymieniać benzynowe silniki TSI, na jednostki nowszej generacji. Jako pierwszy do samochodów trafi motor 1.5 TSI, dostępny w dwóch wariantach mocy.

1.5 TSI
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa rodzina silników, o nazwie EA2111 TSI, zostanie zaprezentowana światu podczas targów Vienna Motor Symposium w maju. Silniki te mają mieć wyższą moc, zużywać mniej paliwa i emitować mniej dwutlenku węgla. Nowe jednostki napędowe mają wykorzystywać turbosprężarki o zmiennej geometrii łopatek.

Dzięki takiemu rodzajowi turbiny, moment obrotowy będzie dostępny w szerszym zakresie obrotów silnika, a co za tym idzie, będzie dostępny już od najniższego pułapu - nawet poniżej 1300 obr/min. Nowe silniki będą nawet 10% bardziej wydajne i powinny spalać ok. 1 litra paliwa na każde 100 km.
Volkswagen twierdzi, że dzięki zmianie układu wtryskowego na bezpośredni wtrysk najnowszej generacji (ma zwiększone do 350 bar ciśnienie), silnik będzie szybciej reagował na gaz i generował mniej dwutlenku węgla, tak aby zmieścić się w limitach jakie będą obowiązywały od 2020 roku.

Pierwszym z rodziny ma być silnik 1.5 TSI. Będzie on dostępny w dwóch wariantach mocy: 130 i 150 KM. Ta jednostka nieoficjalnie ma zastąpić używany do tej pory silnik 1.4 TSI i powinna zadebiutować najpierw w nowych Golfach i Polo.

REKLAMA