Silnik VC-T – rewolucja od Infiniti

Infiniti zaprezentuje w Paryżu nową konstrukcję o zmiennym stopniu sprężania. Silnik VC-T to jeden z najbardziej zaawansowanych silników, jaki kiedykolwiek powstał.

Po przeszło dwudziestu latach prac Infiniti zaprezentowało czterocylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem. Konstrukcja o nazwie VC-T (Variable Compression-Turbocharged) będzie prawdziwym przełomem w technologii projektowania jednostek napędowych o spalaniu wewnętrznym.

REKLAMA

Największą nowością jest fakt, że konstruktorzy nie są już skrępowani stałym stopniem sprężania. Technologia VC-T pozwala silnikowi w sposób samoczynny podnosić lub obniżać denka tłoka, aby zmienić górne, martwe położenie tłoka. Zmienia to nie tylko skok tłoka i pojemność skokową silnika, ale także stopień sprężania. Ten ostatni może być modyfikowany w sposób płynny w zakresie 8,1:1 – 14,1:1. Przy czym dolna granica zapewnia wysokie, wyczynowe osiągi, a górna maksymalizację wydajności. System sterujący pracą silnika automatycznie dobiera optymalny stopień do potrzeby chwili.

Technologia VC-T pozwala na obniżenie zużycia paliwa oraz emisji spalin, ale również znacząco redukuje hałas i wibracje. Poza tym konstrukcja zbudowana przez infiniti jest lżejsza i mniejsza niż konkurencyjne silniki o porównywalnych osiągach.

Premiera nowej jednostki już na początku października podczas salonu samochodowego w Paryżu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA