Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Silnik VC-T – rewolucja od Infiniti

Infiniti zaprezentuje w Paryżu nową konstrukcję o zmiennym stopniu sprężania. Silnik VC-T to jeden z najbardziej zaawansowanych silników, jaki kiedykolwiek powstał.

Po przeszło dwudziestu latach prac Infiniti zaprezentowało czterocylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem. Konstrukcja o nazwie VC-T (Variable Compression-Turbocharged) będzie prawdziwym przełomem w technologii projektowania jednostek napędowych o spalaniu wewnętrznym.

Największą nowością jest fakt, że konstruktorzy nie są już skrępowani stałym stopniem sprężania. Technologia VC-T pozwala silnikowi w sposób samoczynny podnosić lub obniżać denka tłoka, aby zmienić górne, martwe położenie tłoka. Zmienia to nie tylko skok tłoka i pojemność skokową silnika, ale także stopień sprężania. Ten ostatni może być modyfikowany w sposób płynny w zakresie 8,1:1 – 14,1:1. Przy czym dolna granica zapewnia wysokie, wyczynowe osiągi, a górna maksymalizację wydajności. System sterujący pracą silnika automatycznie dobiera optymalny stopień do potrzeby chwili.

Technologia VC-T pozwala na obniżenie zużycia paliwa oraz emisji spalin, ale również znacząco redukuje hałas i wibracje. Poza tym konstrukcja zbudowana przez infiniti jest lżejsza i mniejsza niż konkurencyjne silniki o porównywalnych osiągach.

Premiera nowej jednostki już na początku października podczas salonu samochodowego w Paryżu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 109 703 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu Infiniti zaprezentuje nowy silnik ze zmiennym stopniem sprężania. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych jednostek spalinowych na świecie.</p><br /><br /><a href="/technika/Silnik-VC-T-rewolucja-od-Infiniti,22808,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2016-08-17 11:21:38
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij