Tesla aktualizuje Autopilota

Elon Musk ujawnił informacje na temat aktualizacji funkcji Autopilot w modelach Tesli. Nowe oprogramowanie pojawi się już za kilka tygodni i zaoferuje kilka nowych funkcji.

Tesla Autopilot materiały prasowe
Tesla Autopilot
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 199 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Firma Tesla Motors cały czas podkreśla, że funkcja Autopilot oferująca autonomiczną jazdę jest cały czas na etapie rozwoju. To oznacza, że co jakiś czas producent udostępnia aktualizację oprogramowania, którą można ściągnąć przy pomocy komputera pokładowego w samochodzie.

REKLAMA

Kilka dni temu Elon Musk ujawnił, że już za kilka tygodni właściciele Tesli będą mogli cieszyć się nowymi udoskonaleniami w Autopilocie. Nowe oprogramowanie 8.1 ma być dostępne już w grudniu, a wdrożenie wszystkich nowych funkcji autonomicznych (poziom 5) potrwa do końca 2017 roku.

Autopilot będzie w stanie dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, utrzyma samochód w pasie ruchu, a w razie potrzeby automatycznie zmieni pas. Na dodatek funkcja autopilota umożliwi automatyczną zmianę trasy w razie utrudnień, a także zaparkuje samochód na miejscu parkingowym lub w garażu.

Na razie inżynierowie Tesli bardzo intensywnie testują cały system składający się z 12 ultradźwiękowych czujników oraz ośmiu kamer. Tesla chce doprowadzić do sytuacji, w której samochody są bardziej bezpieczne niż ludzie. Dlatego z biegiem czasu auta tej marki zostaną wyposażone w dodatkowe czujniki.

Tymczasem warto zobaczyć, jak działa Autopilot w dotychczasowej wersji. Trzeba przyznać, że rozwiązanie wprowadzone przez Teslę radzi sobie całkiem nieźle ze zmienną sytuacją na drodze.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA