[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Tesla aktualizuje Autopilota

Elon Musk ujawnił informacje na temat aktualizacji funkcji Autopilot w modelach Tesli. Nowe oprogramowanie pojawi się już za kilka tygodni i zaoferuje kilka nowych funkcji.

Tesla Autopilot Tesla Autopilot

Firma Tesla Motors cały czas podkreśla, że funkcja Autopilot oferująca autonomiczną jazdę jest cały czas na etapie rozwoju. To oznacza, że co jakiś czas producent udostępnia aktualizację oprogramowania, którą można ściągnąć przy pomocy komputera pokładowego w samochodzie.

Kilka dni temu Elon Musk ujawnił, że już za kilka tygodni właściciele Tesli będą mogli cieszyć się nowymi udoskonaleniami w Autopilocie. Nowe oprogramowanie 8.1 ma być dostępne już w grudniu, a wdrożenie wszystkich nowych funkcji autonomicznych (poziom 5) potrwa do końca 2017 roku.

REKLAMA

Autopilot będzie w stanie dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, utrzyma samochód w pasie ruchu, a w razie potrzeby automatycznie zmieni pas. Na dodatek funkcja autopilota umożliwi automatyczną zmianę trasy w razie utrudnień, a także zaparkuje samochód na miejscu parkingowym lub w garażu.

Na razie inżynierowie Tesli bardzo intensywnie testują cały system składający się z 12 ultradźwiękowych czujników oraz ośmiu kamer. Tesla chce doprowadzić do sytuacji, w której samochody są bardziej bezpieczne niż ludzie. Dlatego z biegiem czasu auta tej marki zostaną wyposażone w dodatkowe czujniki.

Tymczasem warto zobaczyć, jak działa Autopilot w dotychczasowej wersji. Trzeba przyznać, że rozwiązanie wprowadzone przez Teslę radzi sobie całkiem nieźle ze zmienną sytuacją na drodze.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij