Volvo i Microsoft - jak człowiek porozumiewa się z autem

Ponad 30 lat temu mogliśmy oglądać "gadające auto" w kultowym serialu "Nieustraszony" z Davidem Hasselhoffem. Teraz dzięki współpracy Volvo i Microsoft porozumiewanie się człowieka z samochodem staje się rzeczywistością.

Volvo i Microsoft Band 2
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 137 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

To już druga technologiczna innowacja w Volvo. Właściciele nowych aut tej szwedzkiej marki niedługo będą mieli możliwość porozmawiania sobie ze swoimi pojazdami. Oczywiście nie chodzi o luźną pogawędkę, a o wydawanie komend, które auto ma potulnie wykonywać. Taką komunikację umożliwił Microsoft, który stworzył specjalne oprogramowanie o nazwie Microsoft Band 2.

REKLAMA

Jest to opaska (coś w rodzaju smartbandu), do której właściciel Volvo mówi, wydając autu stosowne polecenia. Może w ten sposób na przykład ustawić nawigację, włączyć ogrzewanie, zablokować drzwi czy włączyć światła. Tak na marginesie - ciekawe, czy będzie funkcja, która włącza wycieraczki, wtedy jeśli funkcjonariusz będzie chciał wlepić mandat, my będziemy sprytniejsi.

A tak na poważnie, Volvo i Microsoft w listopadzie zeszłego roku zaprezentowali okulary HoloLens, które po raz pierwszy można użyć w przemyśle motoryzacyjnym. W przyszłości dzięki temu wynalazkowi będzie można w nowy sposób odkryć, poznać a nawet kupić samochód. Przypomnijmy, że HoloLens to komputerowe okulary, które wyświetlają holograficzne obrazy przed oczami.

Microsoft Band 2 to nowy rozdział w historii motoryzacyjnej technologii. I nie jest to wcale odległy wynalazek, bowiem przeszedł już ostatnie testy i na wiosnę tego roku ma trafić do sprzedaży dla klientów Volvo. Nie znana jest na razie jego cena. Nie wiemy też, czy produkt trafi do Polski.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA