Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Volvo i Microsoft - jak człowiek porozumiewa się z autem

Ponad 30 lat temu mogliśmy oglądać "gadające auto" w kultowym serialu "Nieustraszony" z Davidem Hasselhoffem. Teraz dzięki współpracy Volvo i Microsoft porozumiewanie się człowieka z samochodem staje się rzeczywistością.

Volvo i Microsoft Band 2

To już druga technologiczna innowacja w Volvo. Właściciele nowych aut tej szwedzkiej marki niedługo będą mieli możliwość porozmawiania sobie ze swoimi pojazdami. Oczywiście nie chodzi o luźną pogawędkę, a o wydawanie komend, które auto ma potulnie wykonywać. Taką komunikację umożliwił Microsoft, który stworzył specjalne oprogramowanie o nazwie Microsoft Band 2.

Jest to opaska (coś w rodzaju smartbandu), do której właściciel Volvo mówi, wydając autu stosowne polecenia. Może w ten sposób na przykład ustawić nawigację, włączyć ogrzewanie, zablokować drzwi czy włączyć światła. Tak na marginesie - ciekawe, czy będzie funkcja, która włącza wycieraczki, wtedy jeśli funkcjonariusz będzie chciał wlepić mandat, my będziemy sprytniejsi.

A tak na poważnie, Volvo i Microsoft w listopadzie zeszłego roku zaprezentowali okulary HoloLens, które po raz pierwszy można użyć w przemyśle motoryzacyjnym. W przyszłości dzięki temu wynalazkowi będzie można w nowy sposób odkryć, poznać a nawet kupić samochód. Przypomnijmy, że HoloLens to komputerowe okulary, które wyświetlają holograficzne obrazy przed oczami.

Microsoft Band 2 to nowy rozdział w historii motoryzacyjnej technologii. I nie jest to wcale odległy wynalazek, bowiem przeszedł już ostatnie testy i na wiosnę tego roku ma trafić do sprzedaży dla klientów Volvo. Nie znana jest na razie jego cena. Nie wiemy też, czy produkt trafi do Polski.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Microsoft słynie z awaryjności w Winodwsach, ciekawe jak tutaj się spisze.

  makumba, 2016-01-25 17:33:50
 • avatar
  zgłoś
  <p>K.I.T.T. - to nazwa "gadającego" samochodu z serialu "Nieustraszony". Teraz ta wizja z przeszłości została przez Volvo i Microsoft wdrożona w życie. Oto jak działa system porozumiewania się człowieka z maszyną.</p><br /><br /><a href="/technika/Volvo-i-Microsoft-jak-czlowiek-porozumiewa-sie-z-autem,21387,1">Zobacz artykuł</a>
  auto motor i sport, 2016-01-07 10:19:54
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij