[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Volvo i Microsoft - jak człowiek porozumiewa się z autem

Ponad 30 lat temu mogliśmy oglądać "gadające auto" w kultowym serialu "Nieustraszony" z Davidem Hasselhoffem. Teraz dzięki współpracy Volvo i Microsoft porozumiewanie się człowieka z samochodem staje się rzeczywistością.

Volvo i Microsoft Band 2
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 117 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

To już druga technologiczna innowacja w Volvo. Właściciele nowych aut tej szwedzkiej marki niedługo będą mieli możliwość porozmawiania sobie ze swoimi pojazdami. Oczywiście nie chodzi o luźną pogawędkę, a o wydawanie komend, które auto ma potulnie wykonywać. Taką komunikację umożliwił Microsoft, który stworzył specjalne oprogramowanie o nazwie Microsoft Band 2.

Jest to opaska (coś w rodzaju smartbandu), do której właściciel Volvo mówi, wydając autu stosowne polecenia. Może w ten sposób na przykład ustawić nawigację, włączyć ogrzewanie, zablokować drzwi czy włączyć światła. Tak na marginesie - ciekawe, czy będzie funkcja, która włącza wycieraczki, wtedy jeśli funkcjonariusz będzie chciał wlepić mandat, my będziemy sprytniejsi.

REKLAMA

A tak na poważnie, Volvo i Microsoft w listopadzie zeszłego roku zaprezentowali okulary HoloLens, które po raz pierwszy można użyć w przemyśle motoryzacyjnym. W przyszłości dzięki temu wynalazkowi będzie można w nowy sposób odkryć, poznać a nawet kupić samochód. Przypomnijmy, że HoloLens to komputerowe okulary, które wyświetlają holograficzne obrazy przed oczami.

Microsoft Band 2 to nowy rozdział w historii motoryzacyjnej technologii. I nie jest to wcale odległy wynalazek, bowiem przeszedł już ostatnie testy i na wiosnę tego roku ma trafić do sprzedaży dla klientów Volvo. Nie znana jest na razie jego cena. Nie wiemy też, czy produkt trafi do Polski.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij