BMW serii 3 Touring - Kombi i sport

Po niespełna pół roku od pojawienia się na rynku nowego BMW serii 3 zadebiutowała wersja kombi, opatrzona tradycyjnie przydomkiem Touring.

BMW serii 3 Touring
BMW 3 Touring ma bardzo dobre właściwości jezdne. W szybkich zakrętach radzi sobie wyśmienicie, pokonując je jednym tchem.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 122 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Z zewnątrz zmienił się jedynie tył samochodu - ozdabia go teraz zgrabnie zaokrąglony oraz bardziej pojemny bagażnik. BMW 3 w wersji Touring straciło niewiele ze swojego sportowego charakteru. Kontrowersje może budzić jedynie stylistyka tylnych lamp, ale - w końcu - są gusta i guściki...

Dostępu do przestrzeni bagażowej strzeże otwierana na dwa sposoby tylna klapa. Do zapakowania większych toreb pokrywa bagażnika uchyla się standardowo w całości. Gdy jednak chcemy schować mały pakunek, wystarczy nacisnąć gumowy guzik pod tylną wycieraczką, a otworzy się jedynie sama szyba.

W porównaniu z poprzednim modelem pojemność przestrzeni bagażowej wzrosła o 25 litrów i teraz wynosi 460 litrów. Po rozłożeniu siedzeń (dzielonych w proporcji 60:40), pojemność bagażnika BMW 3 Touring powiększa się do 1385 litrów (o 40 l więcej niż w poprzedniej wersji). Pakując się na wakacje nie można poszaleć z ilością czy ciężarem bagażu, ponieważ maksymalna ładowność samochodu wynosi 540 kilogramów.

BMW 3 Touring ma bardzo dobre właściwości jezdne. W szybkich zakrętach radzi sobie wyśmienicie, pokonując je jednym tchem. Do dyspozycji mieliśmy model napędzany benzynowym, dwuipółlitrowym silnikiem. Choć może nie tak elastyczny jak diesel, potrafił dostarczyć wiele frajdy z jazdy. Już sam basowy dźwięk silnika sprawia, że szybko zapominamy o tym, że siedzimy za kierownicą samochodu typu kombi. 218- -konna jednostka napędowa dopiero przy wysokich obrotach czuje się jak ryba w wodzie. Każ- de, nawet najmniejsze dodanie gazu daje się odczuć delikatnym wciśnięciem w fotel. W tym samym czasie silnik zaczyna wystukiwać miłe dla ucha kierowcy i pasażerów rasowe dźwięki.

DANE TECHNICZNE

DANE TECHNICZNE

Nadwozie5-drzwiowe, 5-miejscowe kombi, długość x szerokość x wysokość 4520 x 1817 x 1418 mm, rozstaw osi 2760 mm, masa własna 1575 kg. Pojemność bagażnika 460 litrów.
SilnikBenzynowy, rzędowy, 6-cylindrowy, pojemność skokowa 2497 cm3, moc maksymalna 160 kW (218 KM) przy 6500 obr/min, maksymalny moment obrotowy 250 Nm w zakresie 2750-4250 obr/min. Napęd na koła tylne.
Osiągi*Przyspieszenie 0-100 km/h 7,9 s Prędkość maksymalna 240 km/h Średnie zużycie paliwa 9,2 l/100 km
* - dane fabryczne

Taka niewinna zabawa jest okupiona tylko umiarkowanym zużyciem paliwa. W cyklu mieszanym BMW 3 Touring potrafi spalić 9,2 litra na 100 kilometrów. Na trasie, przy spokojnej jeździe, auto zadowala się niecałymi 7 l/100 km.

Tekst Tomasz Bielanów
Zdjęcia BMW

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA