Chevrolet Camaro – żywa legenda

Bohater książek, piosenek, gier komputerowych i filmów - Chevrolet Camaro. Można go kupić u nas za 200 000 zł.

Chevrolet Camaro
Wąski pas z reflektorami, małe powierzchnie przeszklone i sporo „blachy”. Camaro robi wrażenie i trudno znaleźć dla niego w Europie konkurenta o podobnej cenie

 

Camaro to najprawdziwszy muscle car - pojawia się w Polsce oficjalnie po raz pierwszy, w 45. urodziny modelu i 100. urodziny marki Chevrolet.

Design Camaro numer 5 czerpie pełnymi garściami ze wspaniałych poprzedników. Szpiczasty przód, przetłoczenie na masce, szeroka tylna część nadwozia z wieloma płaszczyznami i przetłoczeniami, a do tego potężne 20-calowe koła. Sam widok budzi respekt. Wewnątrz przyzwoite fotele, świetne wyposażenie i niezłej jakości materiały, z wyjątkiem plastikowych wstawek na drzwiach lakierowanych pod kolor nadwozia.

Po przekręceniu kluczyka w stacyjce budzi się 6,2-litrowy silnik V8 o mocy 405 KM i o potężnym momencie obrotowym (556 Nm). Dźwięki, które emitują dwie końcówki układu wydechowego - bulgot, ryk, chrapanie - robią piorunujące wrażenie. Równie imponujące są osiągi (100 km/h w 5,4 s), choć nie odzwierciedlają siły z jaką kierowca jest wprasowywany w fotel. Inaczej niż w wielu pojazdach o amerykańskich korzeniach, układ kierowniczy nieźle waży w dłoniach, skrzynia pracuje dość sprawnie i płynnie, nawet tzw. kickdown jest niemal na zawołanie. Biegi można też zmieniać "ręcznie" za pomocą łopatek przy kierownicy. Koneserzy mogą wybrać auto ze skrzynią mechaniczną, zyskując dodatkowe 27 KM. Auto jest też zaskakująco zwinne, ponieważ zastosowano w nim zawieszenie o zwiększonej wytrzymałości i stabilności poprzecznej. Silnik średnio przelewa przez komory spalania aż 13,1 l/100 km. W mieście zużycie paliwa zbliża się do granicy 20 l/100 km.

W wyposażeniu - komplet poduszek, dodatków elektrycznych, świetny sprzęt audio, aluminiowe obręcze kół, ksenonowe reflektory, komputer pokładowy, a nawet wyświetlacz HUD. Cena za wersję coupé wynosi 199 900 zł, za kabriolet z miękkim dachem trzeba zapłacić 224 900 zł - to prawdziwa okazja.

Tekst Michał Hutyra
Amis 11/2011

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA