Ferrari SF90 Stradale Assetto Fiorano – Wideo TEST

Na torze Fiorano mieliśmy okazję sprawdzić jakich wrażeń dostarcza najszybsze seryjne Ferrari, czyli SF90 Stradale z pakietem Assetto Fiorano. Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo.

Ferrari SF90 Stradale Assetto Fiorano materiały prasowe
Ferrari SF90 Stradale Assetto Fiorano

Z pomocą kierowcy testowego Ferrari, Raffaele de Simone, który narzucał tempo na torze Fiorano mogliśmy w szybkim tempie poznać możliwości jakie daje hybrydowy napęd oraz sprawdzić jak bardzo SF90 Stradale różni się od modeli Ferrari z silnikami benzynowymi.
Już możemy wam zdradzić, że napęd hybrydowy świetnie radzi sobie z ujarzmieniem potężnej mocy 1000 KM i nieco łagodzi charakter samochodu. Dodatkowe elektryczne silniki powodują, że nawet mniej doświadczony kierowca może bez szkolenia wsiąść za kierownicę SF90 i stosunkowo szybko zbliżyć się do limitu możliwości tego samochodu. A przypomnijmy, że mamy do czynienia nie tylko z najszybszym seryjnym modelem obecnie w ofercie, ale najszybszym seryjnie produkowanym Ferrari w historii. Po 2,5 s wskazówka prędkościomierza mija 100 km/h, a po 6,7 s – 200 km/h. 1000-konne SF90 Stradale okrąża tor Fiorano w czasie 1 min 19,00 s, co oznacza, że jest szybsze od hipersamochodu LaFerrari (1 min 19,70 s). Pozostawia też w tyle takie modele jak 488 Pista (1 min 21,50 s) czy F8 Tributo (1 min 22,50 s), nie mówiąc o ikonie lat 80. o nazwie Testarossa (1 min 40,60 s).
Dziś zapraszamy na materiał wideo a niedługo opublikujemy obszerny artykuł na temat Ferrari SF 90 Stradale z pakietem Assetto Fiorano.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

 

REKLAMA