Hyundai i40: Blisko mety

Redakcyjny Hyundai i40 zrobił już prawie 40 000 km. Póki co "koreańczyk" nie sprawiał nam większych problemów. Doceniamy w nim, szczególnie zimą, podgrzewaną kierownicę, która umila nam podróż do pracy. Nie obciąża też naszej kieszeni, nieraz kierowcy jeżdżący Hyundaiem wpisywali wyniki spalania niższe niż 6 L/100 km.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podgrzewana kierownica – dopóki nie odejdzie zima, za ten element wyposażenia będziemy kochać i40 szczególnie. Aż dziw, że tak mało producentów oferuje tę opcję w swoich autach, a jeśli już, każe za nią słono płacić (np. Opel w Astrze – 1000 zł). Hyundai od wersji Comfort Plus proponuje ją w cenie auta. Szkoda, że nie dorzuca podgrzewanych foteli.

Test długodystansowy: Hyundai i40

Z miłych dodatków: jeśli w napędzie CD jest płyta, w gnieździe USB pendrive albo podłączysz telefon za pomocą Bluetootha – na ekranie pojawi się odpowiednia ikona. Z irytujących dodatków: podłączenie telefonu za pomocą Bluetootha wymaga korzystania z serii komend głosowych, co niepotrzebnie przedłuża procedurę. Miałoby to sens, gdyby można było parować urządzenia w czasie jazdy, tymczasem ruch samochodu przerywa tę czynność.

Uwielbiamy i40 za podgrzewaną kierownicę, która – mimo że nie dokuczają nam siarczyste mrozy – sprawia, że poranne wyjazdy do pracy są mniej bolesne. Na listę zalet dopisujemy jeszcze silnik – nie załapał się do naszego zestawienia najoszczędniejszych, ale w karcie przebiegów kierowcom zdarza się wpisywać wyniki spalania poniżej 6 l/100 km.

Test długodystansowy: Hyundai i40

Po pokonaniu 30 tysięcy kilometrów nasza testówka musiała stawić się na pierwszym przeglądzie okresowym. Cena usługi obejmującej m.in. wymianę oleju, filtrów paliwa, oleju i kabinowego wyniosła 870 zł, ale by nie utracić 5-letniej gwarancji na lakier, trzeba dodatkowo zrobić przegląd blacharsko-lakierniczy za 50 zł. Ot, nowoczesny marketing. Przed przeglądem warto sprawdzić ceny w okolicznych ASO – my zadzwoniliśmy do trzech, w każdym podano inną cenę – od 885 do 1000 zł.

Korzystając z podgrzewanej kierownicy w i40 szybko zapomina się o skrobaniu szyb. I mówimy o niej po raz kolejny wcale nie dlatego, że to jedyna „atrakcja” Hyundaia, ale należy ona do grona nietypowych, a bardzo cennych. Szkoda tylko, że w komplecie nie ma „grzanych stołków”.

W i40 z tyłu podróżuje się wygodnie nawet we troje. Odległość kanapy od przednich foteli – bez zarzutu, do tego niski tunel środkowy, na którym można swobodnie postawić stopy – nic tylko chwalić. Gorzej z bagażnikiem: jego zawiasy ograniczają przestrzeń bagażową, a zimą pokrywę trzeba unieść maksymalnie, bo inaczej zawiasy nie mają siły jej utrzymać i bagażnik się zamyka.

Test długodystansowy: Hyundai i40

amis

Zobacz także:
REKLAMA