[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

BP BP
PODZIEL SIĘOCEŃ

Jaguar XF - drapie asfalt

Z jednej strony Jaguar XF zapewnia komfort na poziomie klasy biznes, z drugiej na każdym kilometrze udowadnia, że sportu ma po koniuszek dachu.

Kiedy człowiek wsiądzie do limuzyny klasy wyższej z silnikiem V6, nagle jakoś zapomina o wszelkich crossoverach czy kombi udających coupé, które na każdym kroku fundują nam producenci. XF ma nadwozie najbardziej klasyczne z możliwych – z długą maską, delikatnymi wcięciami po bokach, krótkim przednim zwisem i drapieżnym spojrzeniem wąskich reflektorów. Wersję R-Sport wyróżniają jeszcze ostrzej podcięte zderzaki, nakładki na progi oraz subtelny spojler na pokrywie bagażnika. 

W modelach z najmocniejszym dieslem Jaguar nie przewiduje sportowego zawieszenia, które jest seryjne w pozostałych odmianach silnikowych R-Sport. Pewnie dlatego, że takie zawieszenie mogłoby nie mieć sensu, bo już standardowe ujawnia podczas jazdy sportowy charakter. Przy czym nawet na nierównościach drogi Jaguar XF nie zapomina o tym, że w klasie biznes nie można zejść poniżej pewnego (wysokiego) poziomu komfortu tłumienia i z wszelkimi niedoskonałościami nawierzchni rozprawia się tak, jak tego należy oczekiwać od samochodu tej klasy. 

BP

Najbardziej cieszą jednak XF-a te fragmenty drogi, na których może pojechać szybciej – przechyły nadwozia są minimalne, precyzja układu kierowniczego wysoka, a przyczepność doskonała. Dopływ momentu obrotowego (700 Nm!) zapewnia trzylitrowy diesel o lekko chrapliwym dźwięku i wysokiej kulturze pracy. Potrzebuje niewiele paliwa, w trasie około 6,5 l/100 km. Najlepsze na koniec – kontrolę trakcji można wyłączyć. A wtedy angielski kot zaczyna drapać asfalt aż miło. Niebawem na nasz rynek wjedzie wersja Sportbrake.

Jaguar XF 2017 Jaguar XF
Na imitacjach wylotów powietrza umieszczono napis R-Sport Ultrawygodne fotele z tapicerką z tkaniny i skóry to standard w wersji R-Sport
Dane producenta Jaguar XF 3.0 TDV6 R-SPORT
Cena 356 700 zł
SILNIK I PRZENIESIENIE NAPĘDU
Rodzaj silnika turbodiesel, V6
Pojemność skokowa 2993 cm3
Moc maksymalna
przy obrotach
300 KM
4000/min
Maksymalny moment obrotowy
przy obrotach
700 Nm
2000/min
Rodzaj napędu na tylne koła; 8-bieg. przekł. automatyczna
OSIĄGI
0–100 km/h 6,2 s
Prędkość maksymalna 250 km/h
ZUŻYCIE PALIWA
Średnie 5,5 l/100 km
Emisja CO2 144 g/km
NADWOZIE
4-drzwiowy, 5-miejscowy sedan, długość x szerokość x wysokość 4954 x 1987 x 1457 mm, rozstaw osi 2960 mm, masa własna 1750 kg, pojemność bagażnika 505 l, pojemność zbiornika paliwa 66 l.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 252 300 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij