Mercedes klasa V: Biznes klasa w rozmiarze XXL (video-test)

Największy Van w ofercie Mercedesa zmienił się fundamentalnie. Świadczy o tym choćby nazwa modelu – już nie Viano lecz V-klasa. Styliści zachowali linię boczną poprzednika, zupełnie nowa jest natomiast tylna i przednia część nadwozia – podobna do innych nowych modeli z gwiazdą na masce.

Mercedes klasa V - video-test
Mercedes klasa V to S-klasa wśród vanów
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 218 448 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nadwozie o długości ponad 5 metrów zapewnia wyśmienity komfort dla 6 lub 7 pasażerów w zależności od wersji. Testowany przez nas egzemplarz wyposażony był w sześć osobnych foteli. Można je przesuwać, obracać, wyjmować oraz regulować kąt pochylenia oparcia. Pomiędzy drugim i trzecim rzędem foteli zamontowano przesuwany i składany stolik. Wnętrze wykończono wysokogatunkową skórą. Pokryto nią nawet deskę rozdzielczą. W jej centralnym miejscu znajduje się spory ekran, którego obsługuje się za pomocą dotykowej "myszki" lub tradycyjnego pokrętła (do wyboru). Fotele kierowcy i pasażera są sterowane elektrycznie, wentylowane i podgrzewane. Elektrycznie sterowane są także przesuwane drzwi boczne oraz tylna klapa. Oczywiście takie "ekstrasy" nie są w wyposażeniu każdej V-klasy. W standardzie ma je wersja Edition 1.

Auto wyróżnia się 19-calowymi obręczami aluminiowymi i sportowym, obniżonym zawieszeniem. V-klasa prowadzi się wyśmienicie, błyskawicznie reaguje na komendy wydawane przez kierowcę i świetnie trzyma się drogi. Łatwo jest zapomnieć, że podróżuje się autem o masie 2 ton.

Pod maską pracuje 4-cylindrowy, podwójnie doładowany silnik o pojemności zaledwie 2,1 l i mocy 190 KM. Auto imponuje sporą siłą napędową 480 Nm (od 1400 obr/min), a 7-biegowa automatyczna skrzynia 7G-TRONIC Plus sprawnie przełącza biegi, zapewniając znakomite osiągi (przyspieszenie do 100 km/h w 9,1 s, prędkość maksymalna 206 km/h).

Cennik V-klasy startuje z poziomu 160 tys. zł, zaś za wersję Edition 1 trzeba zapłacić ponad 300 tys. zł.

Więcej szczegółów w naszym teście video.

 

Zobacz także:
REKLAMA