Mitsubishi Colt – Kompaktowy fighter

Zdecydowana korekta. Najnowszy Colt nie chce już być mikrovanem. Nowa stylistyka upodabnia go do hatchbacka o sportowym zacięciu.

Mitsubishi Colt
Wyrazu Coltowi dodają osłona chłodnicy jak w Lancerze i wąskie lampy. Przednie i tylne słupki mocno ograniczają pole widzenia.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Poprzednik niczym szczególnym się nie wyróżniał. Emocje mogła budzić jedynie jego 150-konna wersja CZT. Teraz maluch Mitsubishi zrywa z nijakością - dzięki ostrym liniom nadwozia i groźnemu spojrzeniu nie da się go z niczym pomylić - przeszczepiony Jet Fighter, czyli grill od Lancera, jest jedyny i niepowtarzalny.

Odnowiony Colt ma tylko 35% części wspólnych z poprzednikiem. Całkiem odmienny jest przód, z tyłu inne są zderzak i w wersji pięciodrzwiowej lampy. Nieco inaczej poprowadzona linia okien optycznie wydłuża auto. Lekkie korekty nadwozia spowodowały, że Colt wydaje się również niższy i szerszy. We wnętrzu popracowano nad funkcjonalnością i jakością - inna jest kierownica, bardziej praktyczne instrumentarium, wyrazistości dodają chromowe wstawki i bursztynowe podświetlenie zegarów. Przy tym, zastosowane materiały są wyższej jakości. W nowym Colcie, za sprawą większej sztywności kabiny i dodatkowych uszczelek oraz mat wygłuszających, jest ciszej. Modyfikacja tylnej części wnętrza zwiększyła maksymalną pojemność bagażnika z 854 l do 1032 l. Bogatsze jest wyposażenie, zwłaszcza z zakresu bezpieczeństwa. Teraz auto lepiej chroni pieszych, a większa sztywność nadwozia oraz systemy Brake Assist i sygnalizujący gwałtowne hamowanie poprawiają bezpieczeństwo, w czym udział ma też inaczej ustawione zawieszenie.

Prawie bez zmian jest oferta silników - zrezygnowano z diesla, pozostały 1.1 (75 KM), 1.3 (95 KM), 1.5i (109 KM). Wiosną 2009 r. dwa pierwsze pojawią się w wersjach ekologicznych - Clear Tec (z systemem start/stop i odzyskiwaniem energii hamowania) oraz Flex Fuel. Do sprawnego poruszania się wystarcza jednostka 1.3 l - ma umiarkowany apetyt na paliwo i wystarczające osiągi. Niestety, dość szybko dostaje zadyszki w górach. Dostawcą adrenaliny jest dostępny na indywidualne zamówienie sportowy Colt Ralliart, napędzany 150-konnym turbo. Nowy Colt już z końcem listopada będzie w sprzedaży.

Tekst: Bogdan Czajkowski

DANE TECHNICZNE MITSUBISHI COLT

DANE TECHNICZNE MITSUBISHI COLT
Cenajeszcze nie ustalona
KonkurenciSuzuki Swift, Toyota Yaris
Silnikbenzynowy, R4, 1.3
Moc/przy obrotach95 KM/6000 obr/min
0-100 km/h11,1 s
Prędkość maksymalna178 km/h
Zużycie paliwa5,8 l/100 km
EmisjaCO2138 g/km
Silnikpojemność 1332 cm3, 125 Nm przy 4000 obr/ min, skrzynia biegów 5M, napęd na przednie koła.
Nadwozie5-drzwiowy, 5-miejscowy hatchback, dł. x szer. x wys. 3940 x 1695 x 1550 mm, rozstaw osi 2500 mm, masa własna 970 kg, poj. bagażnika 186 l.
dane producenta


Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA