Peugeot 807 ST Pullman V6 - W innej skórze

Peugeot 807 ST Pullman V6 z zewnątrz wygląda jak klasyczny van, a w środku jak komfortowa limuzyna. Z limuzyną kojarzą się też silnik, automatyczna skrzynia biegów i inne autowynalazki.

Peugeot 807 ST Pullman V6
Bagażnik wersji Pullman ma pojemność 324 l i łatwo można ją powiększyć aż do 2948 l.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Możliwości wykorzystania wyjątkowo przestronnego wnętrza samochodu typu van jest sporo. Można próbować upchnąć w nim jak największą liczbę osób, ściśniętych niczym sardynki w puszce, albo wręcz przeciwnie - zagospodarować je z myślą o zapewnieniu mniejszej liczbie podróżnych komfortu, o jakim użytkownicy klasycznych limuzyn mogą tylko pomarzyć.

Sześciomiejscowy Peugeot 807 w wersji Pullman szuka pośredniej drogi. Skoro tylko sześciomiejscowy, powinien zapewniać komfortowe warunki podróżowania. Tak też jest, ale dotyczy to wyłącznie kierowcy i jego najbliższego pasażera, którzy zajmują wygodne przednie fotele. W fotelach drugiego i trzeciego rzędu, niestety, nie podróżuje się już tak wygodnie - chociaż podobnie jak przednie można je regulować na różne sposoby, a miejsca na nogi i nad głową jest dużo. Wszystko to nie chroni przed pewnym dyskomfortem. Fotele owe są umieszczone stosunkowo nisko nad podłogą i zwłaszcza osoby wyższego wzrostu siedzą na nich niemal w kucki. Ponadto, dostęp do foteli ostatniego rzędu jest utrudniony, a przestrzeni jest tam mniej niż w rzędzie środkowym.

W czasie jazdy przewaga "807" Pullman nad klasycznymi limuzynami sprowadza się więc do jednego fotela więcej. Na postoju okazuje się ona znacznie większa. Wówczas bowiem wnętrze auta łatwo można przekształcić w 4-miejscową salkę konferencyjną z fotelami ustawionymi "twarzą" do siebie i z praktycznym fotelem-stolikiem na środku. Tego nie oferuje żaden sedan, choćby największy.

REKLAMA

DANE TECHNICZNE

DANE TECHNICZNE
Nadwozie5-drzwiowy, 6-osobowy van, długość x szer. x wys. 4727 x 1854 x 1752 mm, rozstaw osi 2823 mm, masa własna 1784 kg, dop. obciążenie 756 kg.
SilnikWidlasty, 6-cylindrowy, DOHC, poj. skokowa 2946 cm3, moc 150 kW (204 KM) przy 6000 obr/min, maks. mom. obr. 285 Nm przy 3750 obr/min.
Osiągi*Przysp. 0-100 km/h 11,0 s Prędkość maks. 205 km/h Zużycie paliwa* l/100 km na trasie/śred./w mieście 9,0/11,5/15,8

Pod względem komfortu jazdy oraz właściwości jezdnych Peugeot 807 nie zostaje z tyłu za limuzynami. Komfort tłumienia nierówności jest dobry, a poziom hałasu we wnętrzu auta - niski. Zastrzeżeń nie można mieć również do osiągów wersji wyposażonej w 204-konny silnik V6, który współpracuje z 4-stopniowym automatem. Do "setki" ciężkie auto rozpędza się w 11 sekund i bez problemu można nim podróżować z prędkością nawet 200 km/h.

Tekst: Maciej Ziemek
Zdjęcia: Tomasz Jaźwiński

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA