Skoda Superb Combi - do kompletu

Mistrz objętości. Skoda konsekwentnie pracuje nad swoim wizerunkiem marki rodzinnej. Po Roomsterze, Fabii i Octavii Combi przyszła pora na kolejne przestronne auto - Superba Combi.

Skoda, Superb, Combi
Trochę tu Octavii Combi, trochę Fabii. Niezależnie od podobieństw, tył nie wygląda na doklejony i może się podobać
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 107 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

 

Kogo stać na to, by trwonić pieniądze, a tym bardziej pozwalać, aby klientów odbierała konkurencja? Skoro kombi na bazie limuzyn produkują najwięksi - Audi, BMW, Mercedes, Chrysler, Saab, czy Volvo - to dlaczego miałaby tego nie robić Skoda.

 

Superb Combi wygląda dynamicznie, a opadający mocno dach, wzorowany na Audi, przypomina trochę coupé. Linię okien podkreślają chromowane listwy, a na dachu standardowo montowane są relingi. Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że Combi wygląda bardziej atrakcyjnie niż sedan. Auto aż do początku tylnych drzwi jest identyczne jak wersja 4-drzwiowa. Za tylną kanapą znajduje się największy atut Superba Combi, czyli bagażnik. Standardowo ma pojemność aż 633 litrów - po rozłożeniu tylnej kanapy wzrasta ona do 1865 l. Dodatkową zaletą jest niska krawędź załadunku (zaledwie 60 cm od ziemi). Podobnie jak w kombi Audi A6, przestrzeń bagażową można dowolnie aranżować. Są tu taśmy, uchwyty i zaczepy mocujące bagaże. Roleta nad przestrzenią ładunkową otwiera się dwustopniowo, w zależności od tego jak duże pakunki chcemy umieścić w bagaż- niku. Jak u Octavii, odsuwa się ją naciskając krawędź rolety, dzięki temu nie ma kłopotów z od- i zasuwaniem.

SKODA SUPERB COMBI 1.4 TSI

Skoda Superb COMBI 1.4 TSI

Cenajeszcze nie ustalona
KonkurenciSaab 9-5 Kombi, Volvo V70
Silnikbenzynowy, R4, 1.4
Moc/przy obrotach125 KM/5000 obr/min
0–100 km/h10,6 s
Prędkość maksymalna199 km/h
Zużycie paliwa6,9 l/100 km
Emisja CO2159 g/km
Silnik poj. 1390 cm3, 200 Nm w zakresie 1500–4000 obr/min, skrzynia biegów 6M, napęd na przednie koła.
Nadwozie5-drzwiowe, 5-miejscowe kombi, dł. x szer. x wys. 4838 x 1817 x 1510 mm, rozstaw osi 2761 mm
masa własna1504 kg,
poj. bagaż.633/1865 l.
dane producenta
 

Paleta silników i wyposażenie są identyczne jak w sedanie, a zupełnie wystarczające osiągi zapewnia już motor podstawowy - turbodoładowany 1.4 TSI o mocy 125 KM. Pozwala on rozpędzić auto do 100 km/h w ok. 10 s i osiągnąć prędkość maksymalną prawie 200 km/h. Superb kombi prowadzi się tak samo jak zwykła odmiana, i nie jest też nadwrażliwy na podmuchy bocznego wiatru.

Dodatkiem niedostępnym w sedanie jest panoramiczny (szklany), odsuwany i uchylany dach - doświetla wnętrze i pozwala je skutecznie wentylować. W słoneczne dni o nieprzegrzewanie się wnętrza dba elektrycznie przesuwana żaluzja.

Superb Combi w salonach pojawi się na początku przyszłego roku. Cen jeszcze nie ustalono, ale szacuje się, że wersja 1.4 TSI może kosztować ok. 85 000 zł. Byłoby to największe kombi na rynku w tej kategorii cenowej. Skoda pokazuje, że można stworzyć auto względnie tanie i rodzinne.

Tekst: Michał Hutyra

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA