Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
BP BP

Test czytelników – Kia Picanto

Segment A - czyli samochody miejskie - to modele małe, jednak dla wielkich koncernów ważne. Poprzednia Kia Picanto odważnie wtargnęła do tego towarzystwa, a nowy model okazuje się zdecydowanie atrakcyjniejszy.

Minęły czasy, gdy produkty koreańskie ludzie z towarzystwa obchodzili dużym łukiem, a kupowali je tylko desperaci. Dziś auta z Korei "nie boją się nikogo", nie przemykają pod ścianą, śmiało jeżdżą środkiem ulic Paryża, Londynu, czy Wąchocka. Dziś Kia to już producent globalny i robi produkty szybkozbywalne. Większe modele - Sportage, Venga, Cee'd i Soul - mają się dobrze. Teraz Kia prezentuje nowego, miejskiego malucha - Picanto.

Model poprzedniej generacji był udany, więc mimo umiarkowanej urody sprzedawał się dobrze. Nowe Picanto jest mocno inne - zmienione nadwozie zyskało na urodzie, zwłaszcza en face; wyraziste reflektory wyglądają świetnie, a to "oczy" samochodu często decydują o jego indywidualnym charakterze. W dodatku w lepszych wersjach reflektory przednie są zintegrowane z diodowymi światłami dziennymi, co w małych autach jest rzadkością. Nowe fotele to prawie komplet wypoczynkowy, co w aucie miejskim jest ważne, bo przy polskiej organizacji ruchu w wielu miastach auta częściej stoją w korkach niż jadą. Picanto ma też zgrabną, dwuramienną kierownicę. Z tyłu podobnie sugestywne lampy światłowodowe. Gdy więc Picanto tylko trafiło do salonów, zwróciliśmy się do zawsze niezawodnych czytelników, tym razem wyłącznie do pań - bo to samochód miejsko-zakupowy - o ich opinie. Znajdziesz je w galerii obok.

Tekst Julian Obrocki,
zdjęcia Mariusz Barwiński
amis 7/2011

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  heheh Seicento dobree...Fiat golnie to sila i tam szacun ) ....nooo Kia picanto wporzadeczku wpadla mi w oko juz jakis czas temu ,dzuo ich widac w krajach Polnocno zachodzniej europy ja nic do nich nie mam heheh Kia oglnie sobie krok po kroku stabilzuje teren europy jak maly komando na misji heheheh
  84styleFury, 2011-08-06 23:18:17
 • avatar
  zgłoś
  W moich rodzinnych stronach zauważyłem ostatnio pod supermarketem zatrzęsienie Fiatów Seicento (zaparkowałem między dwoma, gdzieś w tle stał trzeci). Po zakupieniu paru drobiazgów i (moto)gazety wróciłem do auta i zauważyłem - a jakże - właścicielki, próbujące zapakować swoje zakupy. Pomijając fakt beztroskiego otwarcia bocznych drzwi (czując, co się święci, przewidziałem to w parkowaniu) te "maluszki" naprawdę są wręcz stworzone dla kobiet. Nie inaczej będzie też chyba z Picanto, choć na razie niewiele pań będzie mogło liczyć na nowe wydanie Kii. Choćby dlatego, że każde zadrapanie (co najmniej kilka na miesiąc* ) będzie mniej bolało .* w skrajnych przypadkach
  airmatic, 2011-08-03 20:51:55
 • avatar
  zgłoś
  Segment A - czyli samochody miejskie - to modele małe, jednak dla wielkich koncernów ważne. Poprzednia Kia Picanto odważnie wtargnęła do tego towarzystwa, a nowy model okazuje się zdecydowanie atrakcyjniejszy.
  auto motor i sport, 2011-08-03 10:29:23
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij