REKLAMA

Test czytelników – Mazda 5

Aż siedem osób może podróżować Mazdą 5 - flagowym przestronnym vanem. Ale to produkowane w Japonii, a nie w Unii Europejskiej auto niestety nie będzie miało łatwo na polskim rynku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 70 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

 

Mazda to wielki, światowy, uznany producent samochodów. Wytwarza auta obecne na rynkach całego globu. Jakość ma dobrą. I paradoksalnie, ta dobra jakość nie pozwala japońskiej marce rozwinąć skrzydeł na rynkach europejskich. Mazda bowiem, chcąc rzeczywiście walczyć o jakość - w odróżnieniu od wielu znanych konkurentów - nie zleca montażu fabrykom w odległych krajach, gdzie siła robocza jest tania, ale koncentruje produkcję w głównych zakładach w Japonii. I samochody, które widzimy w polskich salonach przyjeżdżają aż z tego dalekiego kraju. Oznacza to zaś, że pochodzące spoza Unii Europejskiej produkty nie mogą, z powodów fiskalnych, być u nas konkurencyjne cenowo. Mazda ma jednak u nas wiernych wyznawców, dzielnie walczy z podatkowymi przeciwnościami i całkiem nieźle zdobywa polskich klientów.

REKLAMA

Dziś pod osąd naszych niezawodnych czytelników poddajemy nową Mazdę 5. To bardzo ciekawy i praktyczny samochód - duży, 5-7-osobowy, ale sprytnie dostosowany do ciasnoty polskich garaży i polskich parkingów, zwłaszcza tych pod wielkimi marketami - duże boczne drzwi wygodnie, płasko się odsuwają, co załadunek ułatwia, a same drzwi przed obiciem czy porysowaniem chroni.

Oceny naszych Czytelników poznacie przeglądając zdjęcia w galerii obok - link.

Tekst Julian Obrocki,
zdjęcia Mariusz Barwiński
amis 4/2011

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (13)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA