Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
BP BP

Test czytelników – Peugeot RCZ

Drapieżny lew pracujący w firmie Peugeot jako logo pasuje do nowego modelu idealnie. RCZ to rzeczywiście dynamiczne, sportowe coupé.

 

Ciężki kryzys w branży samochodowej troszkę zelżał i pofolgował, więc producenci wychodzą z okopów i wracają do idei wytwarzania nie tylko taniej zhomogenizowanej masówki, ale też pojazdów innych, często niszowych, ciekawych, sportowych, oryginalnych. Wchodzący na rynek Peugeot RCZ nie ma zapewnić producentowi niebotycznych zysków, ale powinien znacząco wzmocnić sportowy wizerunek marki. Bo eleganckie, rasowe coupé to w gamie każdej fabryki wizytówka pokazująca, że twórcy mają czas i chęci na rzeczy piękne. A nie wszyscy podejmują się takich tematów. Nam udostępniono egzemplarz mocno nietypowy - podstawowa wersja RCZ-a kosztuje 109 000 złotych, a nasz bogato i nieseryjnie wyposażony (lakier "perła", skóra za 12 tys. zł, nawigacja za 7 tys. zł, pakiet Vision za 4,8 tys. zł) był aż o 30 tys. zł droższy. O ocenę tego nietypowego, z dwugarbnym dachem auta, jak zwykle zwróciliśmy się do zawsze niezawodnych czytelników. Ich opinie pokazały, że RCZ, mimo że garbaty, nie będzie na rynku wielbłądem. Naszym jurorom się spodobał - dotąd nigdy w tej naszej zabawie żaden samochód nie zebrał aż 90% ocen pozytywnych (średnia - 4,50). To wysoki wynik i niełatwo będzie go pobić.

Jak nowego Peugeota ocenili nasi Czytelnicy dowiesz się przeglądając galerię zdjęć.

Tekst Julian Obrocki,
zdjęcia Mariusz Barwiński
amis 9/2010

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Fajnie, że Peugeot wprowadził do swojej palety taki samochód. Po tej marce raczej takiego modelu byśmy się nie spodziewali, a wyszło im to smakowicie. Podobnie jak Audi TT ma budzić zainteresowanie i to raczej auto nie dla każdego. Ot taka wisienka w palecie Francuzów.
  ~Samuraj002, 2010-11-28 23:46:14
 • avatar
  zgłoś
  Zastanawiam się tylko, czy jeszcze jest moda na takie samochody. Starego Audi TT jeździ co niemiara (jak na tę klasę); nowy jakby się już przejadł. Taki Scirocco (choć żadne z niego coupe; jeśli już - to sport hatch) też pchał się na czołówki motogazet i wzbudzałzainteresowanie. Dziś jakby mniejsze (bo jednak za drogo?).RCZ też wzbudza emocje. I przyznam się, że sam również wypatrzyłem na drodze jedną sztukę. Ale żeby od razu mnie rozbroił? Może troszkę za dużo w motoryzacji widziałem i po Peugeocie spodziewałbym się czegoś innegoA najlepiej czegoś w stylu niezapomnianej 406 coupe. To było coś
  airmatic, 2010-11-28 22:59:45
 • avatar
  zgłoś
  Wtedy tak, nie zerknąłem na datę. Biję się w pierś.
  ~Samuraj002, 2010-11-27 16:58:49
 • avatar
  zgłoś
  artykuł jest z wrześniowego numeru, który na rynku był w sierpniu, a wtedy to była nowość raczej
  esper, 2010-11-27 15:33:41
 • avatar
  zgłoś
  RCZ nie jest modelem, który dopiero wchodzi na rynek, on już jakiś czas na rynku jest, ale może się czepiam. ;P Kiedy zobaczyłem go na żywo (ciemnoniebieskiego), zrobił na mnie ogromne wrażenie. Prezentuje się kapitalnie, a że jest drogi ..., no cóż, auto, w którym będziemy się wyróżniać, oj będziemy, bo na drodze robi małą furorę.
  ~Samuraj002, 2010-11-27 15:29:51
 • avatar
  zgłoś
  Drapieżny lew pracujący w firmie Peugeot jako logo pasuje do nowego modelu idealnie. RCZ to rzeczywiście dynamiczne, sportowe coupé.
  auto motor i sport, 2010-11-27 14:29:05
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij