Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0
BP BP

Test czytelników – Volkswagen Jetta

Na odwieczne w motoryzacji pytanie "hatchback czy sedan?" swoją odpowiedź zaproponował Volkswagen. Nowa Jetta faktycznie na urodę narzekać nie może i wygląda "prawie jak Passat".

 

Hatchback kontra sedan to spór tak odwieczny, jak dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Klasyczna motoryzacja, w której wdzięk, uroda i elegancja absolutnie dominowały nad funkcjami użytkowymi, zawsze preferowała sedana. Gdy jednak samochód zaczął trafiać pod strzechy i oprócz wożenia ludzi musiał często spełniać rolę bagażówki, światową karierę zaczął robić i robi nadal mniej szlachetny, ale praktyczniejszy hatchback. Do dziś w wielu krajach, i to paradoksalnie nie tych najbogatszych, hatchback to po prostu auto dla biedaków, a na rynku dominuje bardziej prestiżowy sedan. Właśnie głos w tej dyskusji zabrał Volkswagen. Jego nowa Jetta to już nie Golf z doczepionym na siłę bagażnikiem, ale mocno niezależny i samorządny "osobny" samochód. Golf jaki jest każdy widzi. Jetta jest wyraźnie inna - ładniejsza, zgrabniejsza, elegantsza, dystyngowana. I bardziej pasująca do towarzystwa elegantszego przecież Passata, niż bardziej siermiężnego Golfa. Nazwanie jej wręcz małym Passatem jest bliskie prawdy i może trafić do przekonania tym, których akurat na Passata po prostu nie stać. O opinie o tym nietypowym u nas samochodzie jak zwykle poprosiliśmy naszych zawsze wiernych czytelników. Ich opinie znajdziecie w galerii obok - link.

Tekst Julian Obrocki,
zdjęcia Mariusz Barwiński
amis 5/2011

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 74 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Mi ta atrapa przypomina nieco Amaroka.
  ~Samuraj, 2011-06-01 00:29:09
 • avatar
  zgłoś
  Wizualnie stanowczo postawiłbym na Jettę. Poliftowy Passat dostał atrapę chłodnicy chyba żywcem zerżniętą ze starego dostawczaka i straszy ludzi na ulicach
  airmatic, 2011-06-01 00:10:25
 • avatar
  zgłoś
  Bardziej to mniejszy Pasek niż większy Golf. Trochę to porąbane, ale cóż ... .
  ~Samuraj, 2011-06-01 00:01:33
 • avatar
  zgłoś
  Wielu twierdzi, że to mniejszy Passat. Faktycznie jak widzi się go na żywo to jest takie nieodparte wrażenie. Teoretycznie kompaktowy sedan, ale praktycznie trudno zakwalifikować go do kompaktów. Kilka lat temu większość modeli segment wyżej była tej wielkości.
  ~gonzo, 2011-05-31 21:07:31
 • avatar
  zgłoś
  Na odwieczne w motoryzacji pytanie „hatchback czy sedan?" swoją odpowiedź zaproponował Volkswagen. Nowa Jetta faktycznie na urodę narzekać nie może i wygląda „prawie jak Passat".
  auto motor i sport, 2011-05-31 09:54:21
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij