Toyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungli

Nieważne czy jest w miejskiej, czy w prawdziwej dżungli – Toyota Land Cruiser poradzi sobie w każdych warunkach.

Toyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungli Toyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungli
Toyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungli
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 239 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nadwozie oparte na ramie i stały napęd na cztery koła to od lat najlepszy przepis na terenówkę. Toyota stosuje go od dawna, budując kolejne generacje Land Cruisera. Jakiś czas temu „Land" przestał być jednak po prostu autem praktycznym, które pokona każdą przeszkodę w terenie – Japończycy postawili na luksusowe wyposażenie, które robi z niego niezatrzymywalną limuzynę.

Dla Land Cruisera lewy pas autostrady jest zawsze wolny

Toyota odświeżyła topową odmianę z benzynowym V8 o mocy 318 KM. Ale to nie moc robi największe wrażenie – niezmiennie zachwyca nas, jak sprawnie to auto radzi sobie z wszelkimi utrudnieniami, jakie napotka na drodze. I to niezależnie od tego, jak mało doświadczony kierowca prowadzi samochód. Dzięki systemowi czterech kamer, które na żywo pokazują, co dzieje się wokół auta łatwiej podjąć decyzję, jaką wybrać drogę. Kamery przydają się również w mieście, ułatwiając parkowanie.

A parkowanie łatwe nie jest, bo wysoki i szeroki na niemal 2 metry, długi na prawie 5 metrów Land Cruiser nie wszędzie się zmieści. Za to wszędzie, gdzie się pojawi budzi respekt – na autostradzie kierowcy automatycznie zwalniają mu lewy pas. Duże rozmiary i masa auta przypominają o sobie bez przerwy, przy każdym skręcie czy zmianie pasa ruchu czujesz, że masz pod sobą ponad 2,5 tony żelastwa.
REKLAMA
Toyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungliToyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungli
Toyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungli
Toyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungliToyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungli
Toyota Land Cruiser V8 Limited - król dżungli
TO POLUBISZ    TEGO NIE
SCHOWEK W PODŁOKIETNIKU
Może służyć jako lodówka. Jest wyposażony w instalację skutecznie chłodzącą przewożone przedmioty.
ZUŻYCIE PALIWA
Wskaźnik chwilowego zużycia zazwyczaj ma skalę 0-20 l, tutaj – do 40 l i jego wskazówka zwykle znajduje się po prawej stronie skali.

To musi się odbijać na zużyciu paliwa – by zbliżyć się do wyniku podawanego przez producenta, trzeba jeździć bardzo grzecznie. Podczas codziennej eksploatacji w mieście i przy dynamicznej jeździe w trasie spalanie może wynieść sporo powyżej 20 l/100 km.

Land Cruisera z silnikiem V8 wpisujemy na listę modeli absolutnie wyjątkowych. Nie zmogły go żadne przeszkody w terenie, ale jego dni i tak są policzone, bo coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące emisji spalin zmuszą Toyotę do wycofania tego modelu.

REKLAMA

REKLAMA

Dane producenta Toyota Land Cruiser V8 LIMITED
Cena 449 000 zł
SILNIK I PRZENIESIENIE NAPĘDU
Rodzaj silnika benzynowy, V8
Pojemność skokowa 4608 cm3
Moc maksymalna
przy obrotach
318 KM
5600/min
Maksymalny moment obrotowy
przy obrotach
460 Nm
3400/min
Rodzaj napędu na cztery koła; 6-biegowa przekładnia automatyczna
OSIĄGI
0–100 km/h 8,6 s
Prędkość maksymalna 195 km/h
ZUŻYCIE PALIWA
Średnie 13,3 l/100 km
Emisja CO2 308 g/km
NADWOZIE
5-drzwiowe, 7-miejscowe auto terenowe, długość x szerokość x wysokość 4950 x 1980 x 1910 mm, rozstaw osi 2850 mm, masa własna 2510 kg, pojemność bagażnika 259/909 l, pojemność zbiornika paliwa 93 l.

WARTO WIEDZIEĆ

Adam Majcherek
redaktor "auto motor i sport"
Świetne auto dla kogoś, kto szuka pojazdu, dającego poczucie bezpieczeństwa w każdych warunkach. Szkoda, że jego żywot z silnikiem V8 zbliża się do końca – ekologia...
Zobacz także:
REKLAMA