Używane: Opel Corsa czy VW Polo?

Obydwa auta odnoszą sukcesy na miejskiej scenie od kilku dobrych lat, a to dlatego, że trudno w nich znaleźć poważne wady. W starciu maluchów – Corsa i Polo.  

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Opel Corsa
SILNIK: 1.4 ECOFLEX (87 KM) ROCZNIK: 2011 CENA: 25-30 000 zł

Polecana wersja
Diesle w małych autach nie mają sensu, chyba że jeździsz naprawdę dużo. My polecamy silnik benzynowy 1.4 o mocy 87 KM – ma budowę prostą jak cep i jest nieskomplikowany w naprawie.

Największa zaleta
Funkcjonalność. Corsa mimo że ma już 8 lat (!), wciąż zaskakuje praktycznym wnętrzem. Od wersji Enjoy bagażnik ma podwójną podłogę, a po złożeniu siedzeń – równą powierzchnię. Miejsca w środku jest sporo.

Opel Corsa bagażnik

Największa wada
Lata konstrukcji czuć i niestety także słychać podczas jazdy Corsą po drogach o nierównej nawierzchni – zawieszenie małego Opla lubi się „odezwać” na dziurach, w dodatku nie zapewnia takiego komfortu jak Polo.

Co sprawdzić kupując
Warto skontrolować silnik, który lubi się „pocić” – usunięcie usterki kosztuje 300-500 zł. Prychający „benzyniak” to wina przepływomierza (ok. 400 zł). Na trzeszczące plastiki nie ma rady – trzeba się do tego przyzwyczaić.

Opel Corsa kosnola środkowa

Koszty utrzymania
Używana Corsa jest tańsza od Polo średnio o 3-5 tys. zł. Części do niej nie są przesadnie drogie, a na rynku jest pełno tanich zamienników. Np. oryginalna maska kosztuje ok. 600 zł, zamiennik – ok. 300 zł.

plusZa - Design Corsy się nie starzeje
minusPrzeciw - Przeciętny komfort

Volkswagen Polo
SILNIK: 1.4 16V (85 KM) ROCZNIK: 2011 CENA: 30-35 000 zł

Polecana wersja
1.2 TSI jest świetny, dopóki nie zaczną się z nim dziać nieprzewidziane rzeczy (głośna praca, pękające tłoki). Lepiej kupić wersję z prostym, dynamicznym i ekonomicznym silnikiem 1.4 16V (85 KM).

Największa zaleta
Brak istotnych, a nawet mniejszych wad. Polo to bardzo dojrzałe auto miejskie – zapewnia komfort jazdy jak w samochodzie większym i droższym, właściwości jezdne są pewne, a wnętrze świetnie wykonane.

VW Polo kokpit

Największa wada
Nie ciasne, ale nie tak przestronne jak u rywali wnętrze. Miejsca z przodu jest wystarczająco, ale większe osoby z tyłu mogą narzekać na mało przestrzeni na stopy i kolana. Bagażnik też mógłby być większy.

VW Polo tylna kanapa

Co sprawdzić kupując
Standardowo – płyny, stan hamulców i zawieszenia, grubość lakieru. Zdarza się paląca kontrolka „check engine” – usunięcie błędu kosztuje ok. 60 zł. W rankingach najmniej awaryjnych aut Polo jest w czołówce.

Koszty utrzymania
Nowe Polo nie należy do tanich, dlatego używane sztuki trzymają cenę i wykazują niski spadek wartości. Silnik 1.4 albo diesle TDI nie pochłoną fortuny na paliwo. Części nie są droższe niż do Corsy.

plus Za - Sprawdzona konstrukcja
minusPrzeciw - Wyższa cena zakupu

Werdykt: Volkswagen Polo jest nowsze i lepsze niż Corsa, dlatego zwycięża. Jest też solidniej wykonane, a części nie są wcale droższe. Przeciwnikom Volkswagenów Polo zamyka usta solidnością.

Zobacz także:
REKLAMA