[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Używane: VW Passat czy Ford Mondeo?

W testach i porównaniach nowych aut pojawiają się u nas kilka razy w roku.
Ford Mondeo kontra VW Passat, tym razem na ringu aut używanych.

Używane: VW Passat czy Ford Mondeo Volkswagen Passat - najpopularniejsze auto w Polsce w 2019 r.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 153 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

VW Passat
SILNIK: 2.0 tdi (140 KM) ROCZNIK: 2009 CENA: 40-45 000 zł

Polecana wersja
Szybkie wyszukiwanie na otomoto mówi wszystko – w Passatach istnieje w zasadzie tylko silnik 2.0 TDI CR, głównie w wersji 110 lub 140 KM. Wybór jest ogromny, egzemplarze od wyposażonych przeciętnie po bardzo bogato.

Największa zaleta
Wielkość nadwozia, komfort oraz materiały, które są bardzo odporne na zużycie. Silnik jest oszczędny, a Passata nie przypadkiem uważa się za auto, które się nie psuje – chociaż dużo zależy tu od eksploatacji.

Największa wada
Elektryczny hamulec ręczny. Może być dobry w aucie nowym, jednak w używanym jest to komplikacja, która oznacza stratę czasu na wizyty w serwisach oraz koszty. Passaty mają też problem z trzeszczącymi plastikami.

Co sprawdzić kupując
Historię serwisową, stan układu napędowego i jezdnego. Każdy wyciek oznacza problem. Zdecydowanie odradzamy skrzynię DSG, której kłopoty oznaczają często naprawę i wydatek 10-15 tys. zł.

Koszty utrzymania
Za 40-45 tys. zł będzie o rok starszy niż Mondeo – to minus. Ceny części zamiennych często bywają niższe niż w wypadku Forda – to plus. Sporo jest wyspecjalizowanych warsztatów – kolejny plus.

Za: plus Duży, wygodny samochód
Przeciw: minus Zawyżone ceny

REKLAMA

REKLAMA

Ford Mondeo
SILNIK: 2.0/2.0 tdci (140 KM) ROCZNIK: 2010 CENA: 40-45 000 zł

Polecana wersja
Benzynowy silnik 2.0 (145 KM) oraz turbodiesel 2.0 TDCi (140 KM). Pierwszy jest niezawodny i tańszy niż turbodiesel, więc dobry dla tych, którzy nie jeżdżą dużo. Z kolei TDCi jest jak TDI w Passacie.

Największa zaleta
To jest dopiero ogromne auto. Mondeo okazuje się niewiele mniejsze niż Audi A6, ma świetne fotele i kanapę plus ogromną ilość miejsca z tyłu. Na drodze znakomite – to wciąż jedno z najlepszych aut tej klasy.

Największa wada
Elementy wnętrza, które zbyt łatwo dają się porysować, np. plastiki na desce rozdzielczej i kierownicy. Sprawia to, że auto szybciej się „wizualnie zużywa”, a to bardzo nieprzyjemna cecha.

Co sprawdzić kupując
Standardy – kompletność wpisów w książce serwisowej, ewentualne naprawy blacharskie, luzy w zawieszeniu. Jeśli działanie mechanizmu zmiany przełożeń budzi jakiekolwiek zastrzeżenia – nie brać.

Koszty utrzymania
Z tego samego co Passat rocznika Mondeo jest tańsze – to ogromna zaleta. W zależności od rodzaju usterki naprawy mogą być droższe niż w wypadku Passata.

Za: plus Jeszcze większy, wygodny samochód
Przeciw: minus Mniejsza trwałość wykończenia

Werdykt: Porównanie Passata i Mondeo o mały włos nie skończyło się remisem. Na niekorzyść Volkswagena przemawiają wysoka cena i koszty. Ford wygrywa porównanie, ponieważ to samochód, który jako używany jest tak samo dobry jak nowy.

amis

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA