REKLAMA

VW Caddy Beach – śpij tam gdzie chcesz

Nie ma podnoszonego dachu, łazienki, lodówki ani kuchenki, więc nawet nie udaje, że jest kamperem – VW Caddy Beach to przestronny van z rozkładanym łóżkiem.

Jacek Hanusz

Spośród modeli VW, które zostały przystosowane do tego, by w nich spać (np. California), Caddy Beach jest najmniejszy i ma najmniej udogodnień przydatnych na kempingu. Na co dzień jest jak zwykły van, na drodze nie sprawia wrażenia, że ma choćby kilogram nadwagi, a często zużywa poniżej 5,5 litra paliwa na 100 km. We wnętrzu może wygodnie podróżować pięcioosobowa rodzina, ale miejsca do spania są tylko dwa, więc trzeba zabrać dodatkowy namiot. To jednak nie problem, bo bagażnik jest duży, a rzeczy można też upakować pod łóżkiem.

Zobacz też: jedziemy VW Californią przez... Kalifornię!

Żeby rozłożyć materac, na którym wygodnie wyśpią się dwie dorosłe osoby, trzeba najpierw złożyć oparcie kanapy. Przesuwne boczne okienko można zaślepić kratką wentylacyjną, a jeśli okna zasłoni się dopasowanymi do ich kształtu blendami, we wnętrzu będzie panowała ciemność. Blisko materaca są przyciski (np. do otwierania pokrywy bagażnika) oraz schowki i uchwyty (np. na kubek). Namiot montowany do pokrywy bagażnika pełni rolę przedsionka – mieszczą się w nim dwa krzesła i stolik (pakiet zawierający wszystkie te elementy kosztuje 3560 zł).

Jacek Hanusz
Jacek Hanusz
Leżąc na łóżku mamy pod ręką włącznik światła, gniazdo 12V, latarkę oraz przycisk do otwierania drzwi Miękkie torby powieszone na tylnych szybach są bardzo przydatne, dość pojemne i nie zasłaniają kierowcy widoku w lusterku wstecznym w trakcie jazdy

Caddy nie nadaje się do podróży na Sycylię i z powrotem, ale dla aktywnych osób, które czasem spędzają noc na łonie natury podczas spływu kajakowego lub wędrówki po górach będzie w sam raz. I jest niemal o połowę tańszy od większego VW Californii.

Zobacz też: mróz, zorza polarna i fiordy, czyli kamperem w Norwegii

REKLAMA

REKLAMA

Dane producenta VW CADDY BEACH
SILNIK I PRZENIESIENIE NAPĘDU
Rodzaj silnika turbodiesel, R4,
Pojemność skokowa 1968 cm3
Moc maksymalna
przy obrotach
150 KM
3500-4000/min
Maksymalny moment obrotowy
przy obrotach
340 Nm
1750-3000/min
Rodzaj napędu na przednie koła
Skrzynia biegów 6-bieg. przekł.dwusprzęgłowa
OSIĄGI
0–100 km/h 10,3 s
Prędkość maksymalna 192 km/h
ZUŻYCIE PALIWA
Średnie 5,1 l/100 km
Emisja CO2 134 g/km
NADWOZIE
 5-drzwiowy, 5-miejscowy van, długość x szerokość x wysokość 4878 x 1793 x 1868 mm, rozstaw osi 3006 mm, masa własna 1746 kg, pojemność bagażnika 530/3700 l, poj. zbiornika paliwa 55 l.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA