Volkswagen Passat CC – cena odmienności

Jest ładny, elegancki i wygląda sportowo. Oto jedna z lepszych "limuzyn" za ponad 100 tysięcy złotych - Volkswagen Passat CC 2.0 TDI.

Volkswagen Passat CC
Passat z nadwoziem w stylu coupé wygląda ładnie, a na drodze jest całkiem zwinny
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 103 090 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Jeśli indywidualność ma cenę, to w przypadku Volkswagena Passata wynosi ona, w zależności od wersji, około 15 000 złotych. Dopłacając tyle do ceny tradycyjnej limuzyny, kupujesz najładniejszego Passata w historii. Mógłbym napisać, że pierwszego ładnego, ale parę osób mogłoby się pewnie obrazić.

Chociaż samochód jest zaledwie o 55 mm niższy, 34 mm dłuższy oraz o 35 mm szerszy od modelu podstawowego, sprawia wrażenie całkiem pokaźnej limuzyny. Złośliwi mogliby powiedzieć, że to CLS dla ubogich, z kolei właściciele zwykłych Passatów zapewne z uczuciem lekkiej zazdrości będą spoglądać na tę "limuzynę typu coupé".

To, co łączy ów model (oprócz nazwy) ze zwykłą odmianą jest niewidoczne dla oka i dotyczy techniki. Widocznym "łącznikiem" pozostaje deska rozdzielcza, która mogłaby być wykonana z lepszych materiałów i mniej skłonna do emitowania rozmaitych trzasków. Smaczku za to z pewnością dodają wersji CC drzwi pozbawione ramek okiennych. Kiepska okazuje się widoczność do tyłu - aby zachować zderzaki w stanie nienaruszonym, warto zainwestować w czujniki parkowania.

Bardzo mocnym punktem Volkswagena Passata CC okazuje się podstawowy silnik wysokoprężny z wtryskiem typu common-rail. Dysponuje mocą 140 koni mechanicznych i w zupełności wystarcza do sprawnego poruszania się po drogach. Ponadto okazuje się cichy i bardzo ekonomiczny. Można wręcz zapomnieć o tankowaniu; zasięg w cyklu mieszanym (miasto i trasa), przy dynamicznej jeździe, wynosi powyżej 900 kilometrów. Daje to średnie zużycie paliwa około 7 l/100 km.

REKLAMA

DANE TECHNICZNE

DANE TECHNICZNE
Cena113 890 zł
KonkurenciBMW 3 Coupé, Audi A5
Silnikwysokoprężny, R4, 2.0
Moc/przy obrotach140 KM/4200 obr/min
0-100 km/h9,8 s
Prędkość maksymalna213 km/h
Zużycie paliwa5,8 l/100 km
Emisja CO2153 g/km

Passat CC z silnikiem 2.0 TDI kosztuje 113 890 zł. Po dokupieniu pakietu "nawigacja" za 9680 zł (zawiera on biksenonowe reflektory, nawigację satelitarną z odtwarzaczem płyt DVD i twardym dyskiem, elektryczną roletę tylnej szyby) oraz lakieru metalizowanego za 2520 zł - mamy wszystko co powinna mieć limuzyna o wyższych aspiracjach.

Passat CC z pewnością do najtańszych nie należy, ale wiele przemawia za tym, że wart jest swojej ceny.

Tekst: Michał Hutyra, Zdjęcia: Paweł Łapot

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA