Od redaktora:

Adam Majcherek

Rozwiń

Na 2018 r. producenci przygotowali mnóstwo nowych modeli. Także i u nas szykują się nowości. To będzie dobry rok! o roku o tej porze zastanawiamy się, jakie nowe modele szykują producenci na kolejny rok.

Zbieramy informacje oficjalne, mniej oficjalne i podsłuchujemy, gdzie się da, by stworzyć możliwie najpełniejszy kalendarz premier. Przygotowaliśmy go również tym razem. I wygląda na to, że 2018 rok będzie rekordowy – pojawi się 175 premier. Oczywiście nie będą to tylko zupełnie nowe modele. Większość to nowe generacje samochodów już znanych oraz auta poddane faceliftingowi po to, by przedłużyć im „cykl życia”. Aż sześć marek przygotowuje ponad 10 premier, rekordzistą jest Audi, które pokaże 19 nowych i odnowionych modeli. Za to np. Fiat czy Toyota przedstawią zaledwie po jednym.

My też proponujemy Wam, naszym Czytelnikom, coś nowego – zorganizowaliśmy pierwszą edycję szkolenia AMiS Acton Team. Wraz z instruktorami SJS Driving Academy podpowiadaliśmy, jak radzić sobie za kierownicą w trudnych warunkach. Powstał materiał instruktażowy, który przyda się zwłaszcza zimą. Po sukcesie pierwszego szkolenia pracujemy nad tym, by w 2018 roku przeprowadzić kolejne.

Wciąż też zapraszamy Was do wzięcia udziału w teście czytelniczym, który organizujemy wspólnie z marką Mercedes-AMG. O tym, co zrobić, żeby w kwietniu spotkać się z nami i siedmioma modelami tej marki na Torze Kielce, dowiecie się, wchodząc na stronę www.auto-motor-i-sport.pl/test-czytelniczy. Na zgłoszenia czekamy tylko do połowy stycznia. To już 12. numer „amis” w tym roku, składamy więc Wam serdeczne życzenia noworoczne, życząc jak największej liczby premierowych modeli w garażach, jak najlepszych umiejętności za kierownicą i dołączenia do finałowej 16 Czytelników, którzy wezmą udział w naszym teście czytelniczym.

Polecamy:

PETARDA Z JAPONII

Odważny stylistycznie, supermocny i superszybki – taki jest nowy Civic Type R.W teście sprawdzamy, co potrafi.