Od redaktora:

Roman Popkiewicz

Rozwiń

Zdrowego rozsądku i optymizmu – to chyba najlepsze życzenia w dzisiejszych, postawionych na głowie, czasach.

Jeśli w grudniu ubiegłego roku ktokolwiek spodziewał się, jak świat będzie wyglądał w 2020 r., to się z tym bardzo dobrze ukrywał. Dziś końca dobiega rok niezwykły, mamy jednak wrażenie, że chociaż jesteśmy w środku bardzo trudnej zimy, to przyszły sezon zapowiada się bardziej optymistycznie, niż jeszcze nie tak dawno mogło się wydawać.

Współczesny świat można bowiem spowolnić, ale nie da się go zatrzymać. W motoryzacji niemal wszystkie premiery nowych modeli były opóźnione, jednak albo już się odbyły, albo będą miały miejsce niedługo. Sezon Formuły 1 zamiast w marcu rozpoczął się w lipcu, ale właśnie jest na fniszu. A frmy prześcigają się w promocjach i wyprzedażach, o jakich jeszcze w styczniu nie można było marzyć.

Tak jak zapowiadali, producenci nieśli światu nowinę elektryfkacji. Niemal w wypadku każdego nowego modelu jest dziś mowa o jakiejś jego wersji „z wtyczką”. Ten trend będzie tylko przybierał na sile, jednak w 2020 r. pojawiły się też prawdziwe perełki, samochody, dzięki którym motoryzacja zyska nowych fanów – od fantastycznego Maserat MC20 z silnikiem umieszczonym centralnie, którego jeszcze nie tak dawno nikt się nie spodziewał, po Toyotę Yaris w wersji GR, szaloną do tego stopnia, że porównuje się ją z legendarną Lancią Deltą Integrale. Jeśli w przyszłym roku czekają nas premiery podobnego kalibru, znaczy to, że świat, w każdym razie ten samochodowy, zachowuje swój porządek.

Polecamy:


Z EFEKTEM WOW


Kontrowersyjny, czy nie? Przód BMW serii 4 dzielił opinie, gdy tylko ujawniono pierwsze zdjęcia. Na żywo wygląda jednak znacznie mniej kontrowersyjnie, a ważniejsze, że „czwórka” broni się poziomem dopracowania.
RODZINA NA SWOIM


Oprócz odwiecznego pytania, które sportowe auto jest najlepsze, pojawia się też inne, bardziej prozaiczne – które jest najlepsze jako rodzinne? Sedan taki jak Toyota Corolla, kombivan taki jak Peugeot Rifter czy crossover jak Seat Ateca?