Od redaktora:

Roman Popkiewicz

Subiektywnie i obiektywnie – najlepsze auta można wybierać na dwa sposoby. Pierwszy zastosowali głosujący w Best Cars, modele pod różnym względem „naj”, wybraliśmy zaś w oparciu o pomiary testowe.

Dwa lata temu „auto motor i sport” świętował 25-lecie. Dziś taki sam jubileusz obchodzi nasz plebiscyt Best Cars, w którym co roku bierze udział spore grono Czytelników.

Plebiscyt jest przeprowadzany w dziesięciu krajach Europy, a także w Chinach, Meksyku i Brazylii. Równie ważne jak wybory najlepszych aut w poszczególnych klasach są opinie, jakie Czytelnicy wyrażają o świecie motoryzacji. Pod tym względem Best Cars pozostaje jedynym tak dogłębnym badaniem opinii miłośników samochodów w Polsce, a my dziękujemy każdemu, kto przez te 25 edycji poświęcił chwilę, by wziąć udział w plebiscycie.

Oprócz aut, które zdobyły laury w Best Cars 2019 – od samochodów najmniejszych, przez kompakty, auta sportowe aż po vany – w tym numerze „auto motor i sport” przedstawiamy również modele wybrane przez nieco inne grono jurorów, mianowicie przez prawa fizyki – w kategoriach najlepsze przyspieszenie, najkrótsza droga hamowania, czy najniższe zużycie paliwa. Spośród tysięcy danych pomiarowych zgromadzonych w naszej bazie – naszej oraz naszych kolegów z „auto motor und sport” – wybraliśmy najlepsze wyniki, jakie kiedykolwiek odnotowano.

A więc który z samochodów testowych przyspiesza do setki w najkrótszym czasie i z jakim wynikiem? Po odpowiedź zapraszamy na stronę 45.