Od redaktora:

Roman Popkiewicz

Rozwiń

Ekskluzywna, pierwsza jazda nowym Focusem ST, test BMW serii 3, kultowe terenówki w błocie, test letnich opon i plany Alfy Romeo – mamy nadzieję, że w tym numerze każdy znajdzie coś wyjątkowego.

Od kiedy pamiętamy, Alfa Ro meo regularnie przedstawia plany wielkiego odrodzenia, które wszyscy na poważnie analizują i z których po paru latach niewiele zostaje. Tym razem jednak mamy wrażenie, że są realne i że zapięć lat rzeczywiście po drogach może jeździć rodzina Alfy składająca się już nie z trzech, lecz z siedmiu lub ośmiu modeli.

Informacje o planach Alfy na najbliższe lata wyciekają z taką regularnością, że można też zadać pytanie, czy to aby na pewno przypadek. Te z ostatnich miesięcy mówią o gamie rozpiętej od małego crossovera po supersportową, 700-konną hybrydę. Między nimi ma się znaleźć duży elektryczny crossover w rodzaju Audi e-trona. Skąd taki crossover miałby się jednak wziąć, skoro na pojawienie się modelu tego typu nie zanosi się w wypadku żadnej marki koncernu FCA – to już nie wyciekło. Jak by nie patrzeć, unikalność Alfy Romeo polega między innymi na tym, że chyba żadna inna marka nie byłaby w stanie pomieścić pod swoim szyldem tak odległych modeli, jak mały, stosunkowo niedrogi crossover w rodzaju Nissana Juke’a i supersportowy, egzotyczny model z ligi Ferrari F8 Tributo za ponad milion złotych. Jeśli coś takiego jakiejkolwiek marce może się udać to właśnie tylko Alfe. Trzymamy kciuki, żeby tym razem naprawdę się udało. Natomiast na urodziny Citroëna chciałoby się zawołać „Sto lat!”, tyle tylko, że Citroën właśnie skończył sto lat. Może więc tak – joyeux anniversaire!

Polecamy:


100 LAT CITROENA


Hydropneumatyczne zawieszenie, DS jako państwowa limuzyna i 2CV do wożenia w zasadzie wszystkiego. W 100. urodziny wspominamy historię marki z kołem zębatym w logo, czyli CitroënaMOBY DICK Z FLACHT


Świat Porsche jest coraz bardziej różnorodny i kolorowy, żeby go zrozumieć trzeba znać specyficzny językowy kod. Przedstawiamy kieszonkowy „słowniczek Porsche”