Od redaktora:

Roman Popkiewicz

Na motoryzacyjne fascynacje zawsze jest dobry czas. Jeśli z wiadomych powodów trudno się dziś wybrać w daleką samochodową eskapadę, to można o autach poczytać. I nabrać apetytu na czas po pandemii.

Mamy nadzieję, że wydania „auto motor i sport”, jakie trafią do kiosków w czasie wakacji, okażą się dla Was wyjątkowo ciekawe. Oto pierwsze z nich.

Świat – również samochodowy – jeszcze przez długi czas będzie miał na głowie pandemię, która nie znikła tylko dlatego, że przez chwilę siedzieliśmy w domach, jednak w jej tle wydarzenia zmieniają się w bardzo szybkim tempie.

Jednym z przykładów niech będą nowe modele koncernu PSA – Citroën C4 i Opel Mokka – które właśnie zadebiutowały. O nich, a także o szeroko zakrojonych planach francuskiego koncernu, piszemy w obszernym raporcie na kolejnych stronach. Do tego dokładamy artykuł o tym, jak w nowej rzeczywistości wyglądają zakup i serwisowanie samochodów – jedno i drugie już się zmieniło, a zmieni się jeszcze bardziej.

Między nimi prezentujemy solidny zestaw testów. Rozpoczyna go Skoda Octavia najnowszej generacji, której poprzednicy, jeden po drugim stali się w ostatnich latach na naszym rynku absolutnymi bestsellerami, kończy natomiast Mercedes AMG 300 CE 6.0 o dźwięcznym przydomku „Młot”. To model sprzed 30 lat z silnikiem V8 o mocy 385 KM, który po wciśnięciu gazu do podłogi sprawia wrażenie, jakby chciał dogonić ryk własnego silnika. Wszystkim życzymy udanych wakacji, a tym, którzy poświęcą nam chwilę – miłej lektury.