Od redaktora:

Adam Majcherek

Rozwiń

Pewnie kiedyś wszystkich nas będą wozić auta autonomiczne, ale na razie umiejętności kierowcy wciąż są nie do przecenienia.

Nie ma co ukrywać – kolej ne systemy bezpieczeń stwa, kamery cofania, asystenci parkowania, martwego pola, pasa ruchu, systemy automatycznego hamowania awaryjnego i aktywne tempomaty sprawiają, że kierowcy muszą się mniej starać. Już dzisiaj elektronika jest w stanie wyręczyć nas podczas wjazdu, czy wyjazdu z miejsca parkingowego, zadba o bezpieczną odległość
od poprzedzającego auta i zahamuje, gdy pieszy nagle wtargnie na drogę. W Niemczech już obowiązują przepisy, pozwalające na korzystanie z samochodów operujących na trzecim poziomie autonomiczności, tj. takich, które w określonych warunkach zwalniają kierowcę z obowiązku patrzenia na drogę. Wszystko to sprawia, że za kierownicą stajemy się mniej uważni. Ba, gdy czasem przyjdzie nam wsiąść do starszego auta, czujemy się nieswojo, jeśli podczas cofania nic nie pika albo zapominamy o tym, że trzeba własnoręcznie zapalić światła mijania. Owszem, nowoczesne systemy pomogą w trudnej sytuacji, ale umiejętności kierowcy wciąż są na wagę złota.

Bardzo nam zależy, żebyście Wy, nasi Czytelnicy, umieli radzić sobie w trudnych sytuacjach na drodze – a nadciągająca zima jak zawsze jest znakomitym sprawdzianem umiejętności. Dlatego też od listopada startujemy z nowym projektem – „AMIS” Acton Team Akademią Zimowej Jazdy. To cykl szkoleń zorganizowanych na profesjonalnych zamkniętych torach, przeprowadzanych przez doświadczonych instruktorów SJS Driving Academy z programem opracowanym z myślą o Czytelnikach „AMiS”. Każdy chętny będzie mógł pod ich okiem przekonać się na własnej skórze, co potraf jego auto i nauczyć się, jak reagować w potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach na drodze. Brzmi interesująco? Po więcej informacji zapraszamy na www.auto-motor-i-sport.pl/acton-team. Do zobaczenia na szkoleniu!

Polecamy:

Szybkie i zwinne - takie są w większości samochody klasy średniej. W każdym razie, takie sa latem. żeby równie sprawnie mogły poruszać się zimą, muszą mieć dobre opony. "Zimówki" tworzone w oparciu o najnowsze technologie coraz bardziej różnią się osiągami. Sprawdziliśmy, które opony w rozmiarze 225/45 R18 są najlepsze.