Od redaktora:

Roman Popkiewicz

Jak co roku, przyszedł czas na przeprowadzenie naszego plebiscytu Best Cars. Nie jesteśmy tu bezstronni, więc stwierdzamy, że udział w nim wziąć nie tyle warto, ile po prostu trzeba.

Świat samochodów – od miejskich maluchów, przez praktyczne kompakty, miękkie crossovery, duże SUV-y, eleganckie limuzyny, aż po rodzinne vany, a nawet robocze auta dostawcze – na dobre pływa już w elektronach. W jakimś stopniu sami jesteśmy zaskoczeni tym, ile na liście aut w plebiscycie Best Cars jest dzisiaj modeli, które mają odmiany hybrydowe lub hybrydowe typu plug-in, albo wręcz w ogóle nie występują już w tradycyjnej spalinowej wersji. A także tym, ile pojawiło się aut czysto elektrycznych.

Jedyną kategorią samochodów, która wciąż opiera się masowej elektryfikacji, są auta sportowe – w tej klasie jest zaledwie 5 hybryd i tylko 1 elektryk, którego, żeby być ścisłym, nie ma jeszcze na drogach. Powód jest prosty i czysto techniczny – ani hybryda, ani napęd elektryczny wciąż się do samochodu sportowego nie nadają. Wysokie obroty dużych, mocnych silników niejednego więc jeszcze zarażą samochodową pasją.

A mówiąc z lekkim przymrużeniem oka, elektryfikacji została też poddana główna nagroda w naszym plebiscycie. Po raz pierwszy jest nią hybryda typu plug-in w postaci Peugeota 308 w 180-konnej odmianie i z bogatym wyposażeniem wersji Allure Pack. Żeby dać sobie szansę wygrania „308”, wystarczy wypełnić kartę na str. 74 oraz – to kluczowy warunek – zaproponować hasło promujące plebiscyt Best Cars. Można to zrobić przy porannej kawie – podobno właśnie wtedy jest największa szansa na zdobycie głównej nagrody.

Polecamy:


BEST CARS 2022


Rusza nasz coroczny plebiscyt Best Cars. 12 klas samochodów, kilkaset modeli i jedna karta do głosowania. Zapraszamy wszystkich do oddania głosu. Nagrodą główną jest w tym roku nowiutki Peugeot 308
SPOD ZNAKU BLIŹNIĄT


Ponieważ każdy w życiu staje w końcu przed dylematem pt. „coupé czy speedster?”, słynna frma Zagato postanowiła podsunąć właściwe rozwiązanie – kupujesz od razu dwa. Rozwiązanie na razie jeszcze nie dla wszystkich, tylko dla 19 klientów, ale jest to przynajmniej jakiś początek.