Od redaktora:

Roman Popkiewicz

„Niezależnie od wszystkiego trzeba po prostu robić swoje” – powiedział ktoś mądrzejszy niż my. Trzymamy się tego dziś bardziej niż kiedykolwiek, dokładnie tak samo, jak cały samochodowy świat.

Świat jest w tym roku pod wieloma względami postawiony na głowie i wszyscy próbujemy się w tych nowych realiach odnaleźć. Jednak życie powinno – żeby nie użyć słowa musi – płynąć na tyle normalnie, na ile to możliwe.

Trzymając się samochodowego podwórka – jesteśmy zaskoczeni liczbą promocji i ofert specjalnych, które mają na celu tę względną normalność uratować. Wiosenne miesiące rynek stracił bezpowrotnie, a jesień to tradycyjnie czas wydatków. Jeżeli więc nie teraz, to kiedy? – pytają producenci samochodów. Dlatego wyprzedaż aut z rocznika 2020 w salonach wielu marek zaczęła się już w październiku, czyli dwa miesiące wcześniej niż zwykle. Firmy tak prześcigają się w ofertach specjalnych, obniżkach (nawet 20-procentowych), specjalnych ubezpieczeniach, ofertach leasingowych, zwolnieniach z rat itd., że coraz trudniej znaleźć najlepszą z nich. Pojawiają się nawet upusty na modele, które zostaną wyprodukowane w przyszłym roku, jeśli tylko dziś zdecydujemy się na ich zakup. Warto przyjrzeć się temu, co oferuje rynek, bo lepszego momentu na zakup samochodu nie było i niewykluczone, że prędko nie będzie.

Przy okazji przypominamy, że wciąż można wziąć udział w tegorocznej edycji naszego plebiscytu Best Cars. Głos można oddać na redakcyjnej stronie www, zyskując szansę wygrania głównej nagrody, jaką w tym roku jest Subaru Forester.

Polecamy:

PLEBISCYT BEST CARS 2021

Trwa głosowanie w naszym plebiscycie na najlepsze samochody roku. Przypominamy – głos można oddać online na naszej stronie. Do wygrania jest Subaru Forester – jeden z najbardziej uniwersalnych SUV-ów na rynku
WEŹ UDZIAŁNIE PATRZĄC NA INNYCH


Do stworzenia modelu elektrycznego Mazda podeszła po swojemu. MX-30 nie ma zamiaru bić rekordów zasięgu, chce za to być idealnym drugim autem w rodzinie.